Latvijā
Novados

Pļaviņām sola valsts palīdzību plūdu radīto zaudējumu novēršanai 0

Ledus un plūdu radītie postījumi Daugavas krastā pie Pļaviņām. Foto – LETA

Pļaviņu pašvaldībai nepieciešamības gadījumā tiks sniegta valsts palīdzība plūdu radīto zaudējumu novēršanai, vizītes laikā Pļaviņās sestdien atzinis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Gerhards šodien devās uz Pļaviņām, lai piedalītos Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēdē un iepazinās ar situāciju plūdu skartajā pilsētā, aģentūru LETA informēja ministra pārstāvis Oskars Vizbulis.

”Mēs apzināmies situācijas nopietnību. Plūdu problēma šajā pilsētā nav jauna, tāpēc ar gandarījumu konstatēju, ka vietējā pašvaldība kontrolē situāciju,” teica ministrs un uzsvēra, ka gadījumā, ja būs nepieciešamība segt plūdu radītos zaudējumus, Ministru kabinetā tiks pieprasīts finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Sēdes laikā atbildīgie dienesti ziņoja, ka nakts laikā Daugavā tika sasniegts šogad augstākais ūdens līmenis, taču situācija tiek kontrolēta un iedzīvotāju evakuācija nav nepieciešama.

Vizītes laikā ministrs aplūkoja vairākas plūdu skartās vietas Pļaviņās, kā arī pēc tam devās uz Jēkabpili, kur novērojama ūdens līmeņa celšanās Daugavā.

Kā ziņots, sestdienas pēcpusdienā Pļaviņās ūdens līmenis joprojām ir virs kritiskās atzīmes un turpina lēnām pazemināties, savukārt

Jēkabpilī ūdens līmenis atkal nedaudz pacēlies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
Pļaviņās ūdens līmenis pazeminājies no 11,6 metriem deviņos rītā līdz 11,44 metriem divos pēcpusdienā, savukārt Jēkabpilī – paaugstinājies no 6,13 līdz 6,34 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta.

Pie Zeļķu tilta, kas atrodas starp Pļaviņām un Jēkabpili, ūdens līmenis turpina pakāpeniski pazemināties, arī Līvānu un Daugavpils novadā ūdens līmenis Daugavā lēnām pazeminās.

Hidrologi prognozē, ka tuvākajās stundās Pļaviņās turpināsies lēna ūdens atkāpšanās, bet Jēkabpilī tas vēl var pakāpeniski celties.

Jau ziņots, ka pēdējā diennaktī Baltkrievijas teritorijā ūdens līmenis Daugavā vietām kāpis, citviet pazeminājies par 13-33 centimetriem.

Turpinās ledus iešana, no upes augšteces vairs nenāk lielas ledus un ūdens masas.

LA.lv