Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņam/Točam un Graudiņai/Kravčenokai devītās vietas pasaules tūres posmā Ķīnā0


Mārtiņš Pļaviņš uzbrūk spēlē pret Brazīlijas duetu.
Mārtiņš Pļaviņš uzbrūk spēlē pret Brazīlijas duetu.
Foto: fivb.ch

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka sestdien ar dalītām devītajām vietām noslēdza Pasaules tūres četru zvaigžņu posmu Ķīnas pilsētā Dziņdzjaņā.

Abi Latvijas dueti apstājās astotdaļfinālā, turnīrā izcīnot divas uzvaras trīs mačos.

Pļaviņš/Točs, kuri turnīrā bija izlikti ar devīto numuru, H apakšgrupas pirmajā duelī ar 2-1 (21:17, 18:21, 15:11) pārspēja igauņus Martu Tīsāru/Kusti Nolvaku, kuriem ticis 24.numurs. Savukārt otrajā spēlē jeb cīņā par vietu astotdaļfinālā latvieši ar 2-1 (15:21, 21:17, 19:17) guva virsroku pār ķīniešiem Penu Gao/Janu Li, kuri izsēti ar astoto numuru.

Savukārt astotdaļfinālā Pļaviņš/Točs ar 0-2 (18:21, 18:21) zaudēja brazīliešiem Andrē Lojolam Steinam/Žoržu Vanderlejam, paliekot dalītā devītajā vietā, nopelnot 400 ranga punktus un 4000 ASV dolāru lielu naudas balvu.

Abi volejbolisti pēc mača atzina, ka šis bijis sāpīgs zaudējums, taču to norakstīja uz aklimatizāciju un laika joslu maiņu, jo vēl pirms nedēļas abi cīnījās Brazīlijas smiltīs. Tagad Pļaviņš/Točs atgriezīsies Eiropā, vienu dienu pavadīs dzimtenē, bet tad dosies uz Čehiju, kur Ostravā notiks nākamais Pasaules tūres četru zvaigžnu posms.

Tikmēr Graudiņa/Kravčenoka turnīrā bija izliktas ar 24.numuru. Apakšgrupā viņas ar 2-0 (21:19, 21:16) uzveica sacensību devīto numuru Kelliju Klāsu/Sāru Sponsilu no ASV, kā arī 2-0 (21:17, 29:27) pārspēja austrietes Katarīnu Šicenhoferi un Lēnu Pleziučnigu, kurām bija 25.numurs.

Savukārt astotdaļfinālā Latvijas meitenes ar 0-2 (17:21, 13:21) kapitulēja Talikai Klensijai/Mariafei Artačo no Austrālijas, kurām turnīrā ir piektais numurs.

Saistītie raksti

Graudiņa/Kravčenoka arī nopelnīja 400 ranga punktus un 4000 ASV dolāru naudas balvu. Abām pludmales volejbolistēm šosezon šis bija trešais kopīgais turnīrs, pirms nedēļas Brazīlijā līdzīga līmeņa sacīkstēs paliekot 17.vietā.

Pirms tam šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Mihails Samoilovs/Matīss Gabdulļins. Savukārt Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš nav devušies uz Ķīnas posmu, jo vien pagājušajā nedēļā notika etaps citā pasaules malā – Brazīlijā.

LA.lv