Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņam/Točam un Graudiņai/Kravčenokai pa vienai uzvarai olimpiskās kvalifikācijas trešajā kārtā0


Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš.
Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš.
Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka piektdien Ķīnā notiekošajā 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra trešajā kārtā izcīnīja pa vienai uzvarai un pa reizei zaudēja, abiem pāriem saglabājot izredzes uz pusfinālu.

Pļaviņš/Točs pirmajā trešās kārtas spēlē ar rezultātu 0-2 (17:21, 9:21) zaudēja nīderlandiešiem Aleksandram Brūveram un Robertam Mēvsenam, bet otrajā mačā ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:15) uzvarēja norvēģus Henriku Nikolaju Molu un Matiasu Berntsenu no Norvēģijas.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Latvijas duets J grupā ar trim punktiem divos mačos ieņem trešo vietu, bet sestdien tiks aizvadīta pēdējā trešās kārtas spēle pret brazīliešiem Žioržu Vanderleju un Andrē Lojolu. Šī mača uzvarētāji grupā ieņems otro vietu un tiks pusfinālā.

Tikmēr Graudiņa/Kravčenoka pirmajā trešās kārtas spēlē ar 0-2 (17:21, 19:21) piekāpās itālietēm Martai Menegatti un Viktroijai Orsi-Totai, bet pēc tam ar 2-0 (21:16, 21:15) pārliecinoši uzvarēja vācietes Šantalu Labureu un Sandru Itlingeru.

Kravčenoka/Graudiņa pēc divām aizvadītām trešās kārtas spēlēm J grupā ar trim gūtiem punktiem ieņem otro vietu, tomēr sestdien jāaizvada vēl viens mačs, kurā jātiekas ar austrietēm Katarinu Šicenhoferi un Lēnu Plesutčnigu. Uzvara Latvijas meitenēm garantēs vietu pusfinālā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Latvijas dueti sacensību pirmajā kārtā tika pie vienas uzvaras un zaudējuma, bet otrajā kārtā Pļaviņš/Točs izcīnīja divas uzvaras, kamēr Graudiņa/Kravčenoka tika pie viena panākuma un reizi zaudēja.

Turnīra pirmajā fāzē 16 dueti bija sadalīti četrās apakšgrupās, tālāk tiekot katras grupas trīs labākajām komandām. Otrajā kārtā bija četras grupas pa trim komandām, katras grupas divām labākajām vienībām iekļūstot trešajā fāzē, kurā divu grupu turnīrā tiks noskaidrotas četras pusfinālistes. Finālu sasniegušās komandas nodrošinās savām valstīm ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

LA.lv