Sports
Citi sporta veidi

Plaviņš un Točs zaudē, tomēr saglabā izredzes izkļūt no grupas0

foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Hamburgā notiekošā Pasaules kausa finālposma otrajā mačā.

Sacensībās ar septīto numuru izliktie Pļaviņš/Točs B apakšgrupas otrajā mačā ar 1-2 (21:18 19:21, 12:15) piekāpās ar otro numuru izliktajiem norvēģiem Kristianam Sērumam un Annešam Mūlam, kuri ir šī gada Eiropas čempioni.

Pēc līdzvērtīgas cīņas Pļaviņš/Točs spēja pirmo setu noslēgt sev par labu ar 21:18, tomēr otrajā setā norvēģi ātri vien ieguva vairāku punktu pārsvaru. Lai arī noslēgumā latvieši atjaunoja intrigu, otrajā setā panākumu ar 21:19 guva pretinieki.

Līdz ar to šī mača liktenis izšķīrās trešajā setā, kas iesākās punkts punktā, tomēr Sērums/Mūls spēja lauzt cīņas gaitu un izvirzīties vadībā ar 12:8. Šāds deficīts Latvijas pārstāvjiem nebija atspēlējams, viņiem piedzīvojot zaudējumu ar 12:15.

Vēlāk ceturtdien Pļaviņš/Točs spēkosies ar nīderlandiešiem Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu, kuriem piešķirts trešais numurs.

Pirms tam trešdien Pļaviņš/Točs ar 2-1 (34:32, 17:21, 15:12) uzveica spāņus Pavlo Erreru un Adrianu Gaviru, kuri sacensībās izlikti ar sesto numuru. Viena uzvara divās spēlēs vēl joprojām latviešiem ļauj cerēt uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, jo kopumā katrs duets grupā aizvadīs četrus mačus.

Saistītie raksti

Trešdien zaudējumus pirmajās divās finālposma spēlēs piedzīvoja Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. Ar piekto numuru izliktie volejbolisti A apakšgrupā vispirms ar 1-2 (21:16, 14:21, 10:15) zaudēja itāļiem Paolo Nikolai un Danieli Lupo, kuri saņēmuši astoto numuru, bet pēc tam ar 0-2 (17:21, 18:21) piekāpās arī poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoram, kuriem ticis ceturtais numurs.

Ceturtdien Šmēdiņam/Samoilovam vispirms iecerēts cīņa pret sacensību desmito numuru Oļegu Stojanovski un Igoru Veļičko no Krievijas. Savukārt pēc tam sekos duelis pret Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru no Vācijas, kuri izlikti ar pirmo numuru, bet turnīrā piedalās ar īpašo ielūgumu jeb “wild card”.

LA.lv