Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņam un Točam mazliet pietrūkst fināla setu galotnēs0

fivb.org

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs sestdien piedzīvoja neveiksmi Irānā notikušā Pasaules kausa triju zvaigžņu posma finālā.

Ar otro numuru izliktais Latvijas duets titula cīņā ar 0-2 (18:21, 22:24) piekāpās poļiem Mariušam Prudelam un Jakubam Šalankevičam, kuriem piešķirts ceturtais numurs.

Pirmajā setā gandrīz visu laiku vadībā bija poļi, bet otrajā cīņa bija līdzīga un latvieši vēl panāca 16:15, tomēr sīvā cīņā cieta neveiksmi.

Kā vēstīts, pirms tam pusfināla mačā latvieši pārliecinoši ar 2-0 (21:15, 21:17) pārspēja austriešus Tobiasu Vinteru un Juliānu Herlu, kuri turnīrā izlikti ar 19.numuru, kamēr poļi ar 2-0 (21:17, 21:19) pārspēja turnīra 22.numuru, kurā ir pieredzējušais vācietis Aleksandrs Valkenhorsts un jaunais Svens Vinters.

Spēlē par trešo vietu vācieši ļoti droši ar 2-0 (21:18, 21:11) pieveica austriešus.

Jaunizveidotais pāris Pļaviņš un Točs šo gadu sākuši ļoti veiksmīgi. Janvāra pašā sākumā viņi Nīderlandē triumfēja Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā, bet vēl pēc nedēļas Čehijā izcīnīja bronzu Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” kategorijas turnīrā. Turpinājumā viņi devās uz treniņnometni Ēģiptē un pēc tās veiksmīgi aizvadīja arī sacensības Irānā, kur gan dalībnieku sastāvs bija salīdzinoši vājš.

Pļaviņš un Točs Irānā apakšgrupu turnīrā uzvarēja abus mačus, līdz ar to izslēgšanas turnīru sāka no otrās kārtas. Astotdaļfinālā viņi ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:14) pārspēja francūžus Maksimu Tjersī un Arno Gotjē-Ra, kuriem bija 11.numurs, bet ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2-0 (21:11, 21:16) pārspēja lietuviešus Luku Kazdaili un Arnu Rumševiču, kuriem bija 26.numurs.

Saistītie raksti

Vēl no latviešiem Haralds Regža un Kristaps Šmits, kuri bija izlikti ar 17.numuru, astotdaļfinālā ar rezultātu 0-2 (18:21, 16:21) piekāpās Kazdailim un Rumševičam, līdz ar to latvieši savu pirmo kopīgo turnīru noslēdza dalītā devītā vietā.

Savukārt Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, kuri bija izlikti ar 13.numuru, zaudēja pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā, posmu noslēdzot dalītā 17.vietā.

Pļaviņš un Točs apakšgrupu turnīrā uzvarēja abus mačus, bet pārējie pāri guva pa vienam panākumam divās cīņās.

LA.lv