×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Pļaviņās plūdu situācija kritiska

LETALETA

Ūdens līmenis Daugavā pie Pļaviņām šorīt ir 74,68 metri Baltijas jūras augstumu sistēmā (BS) un par 18 centimetriem pārsniedz kritisko robežu. Situācija ir kritiska, applūdušas vairāku iestāžu un operatīvo dienestu ēkas, aģentūru LETA informēja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Arnītis.

Viņš pastāstīja, ka applūdusi apkārtne pie ēkām, kurās atrodas Pašvaldības policijas (PP), Valsts policijas (VP) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) telpas, tāpēc visi šie dienesti patlaban Pļaviņās dežūrē mobilā veidā savās dienesta automašīnās.

Applūdusi Daugavas iela, tāpēc satiksme Pļaviņās tiek novirzīta pa Raiņa ielu un apvedceļu, un transportu novirza no iebraukšanas Pļaviņu centrā.

Ap plkst.3.30 naktī Pļaviņās tika konstatēta ārkārtas situācija un applūstošajā teritorijā tika modināti iedzīvotāji, ko īstenoja, pielietojot Pļaviņās esošos trauksmes signālus, kā arī policijas automašīnu sirēnas. Iedzīvotājiem tika piedāvāts evakuēties, un šo iespēju pagaidām izmantojuši divi cilvēki, skaidroja Arnītis.

Ledus patlaban iestrēdzis Bebrulejās, kas ir Daugavas līkums, kur ledus sastrēgumi veidojoties tradicionāli. “Tajā vietā upe met līkumu, bet ledus iet pa taisno un ietriecas krastā, radot sablīvējumu,” skaidroja Arnītis.

Aptuveni pēc plkst.8 tika novērots, ka ūdens līmenis sācis kristies, un no rīta tas kritās par aptuveni trim centimetriem, taču vienlaikus konstatēts, ka no Jēkabpils puses tuvojas jauni ledus daudzumi.

Plkst.9 Pļaviņās visi sapulcējās uz Pļaviņu novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēdi, lai apmainītos ar informāciju, izvērtētu situāciju un koordinētu turpmāko rīcību, informēja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks.

Viņš pastāstīja, ka applūdusi arī mūzikas skola, sākumskolas vecuma bērnu un rotaļu un attīstības centrs “Pepija” un sociālās aprūpes centra “Pļaviņas” ēkas apkārtne.

“Sociālās aprūpes centrā patlaban ir 47 guloši pacienti. Mums ir vienošanās ar SIA “Aizkraukles slimnīca” apsaimniekoto “Aizkraukles medicīnas centru”, ka nepieciešamības gadījumā viņus pārvietotu uz turieni, taču gulošo pacientu stāvoklis ir tāds, ka ap 30 kilometru attālais brauciens uz Aizkraukli viņiem var būt risks, tāpēc pagaidām nolemts viņus neevakuēt, un viņi tiek apkopti uz vietas,” skaidroja Arnītis.

Pļaviņās applūdušas teritorijas gan Daugavas, gan Aiviekstes apkārtnē, tostarp vairāki mājokļi Gostiņos, kas ir Pļaviņu pilsētas daļa pie Aiviekstes ietekas Daugavā, kur dažu māju apkārtne tradicionāli applūst ātrāk nekā citur.

Ūdens plūst pāri arī jaunajam, nepabeigtajam aizsargdambim, kuru Pļaviņās sāka būvēt pērn, un ir jāpabeidz šā gada jūlijā. Plūdu situācija tiks vēlāk izvērtēta arī attiecībā uz nepabeigtā aizsargdambja būvniecību un tā tehnisko risinājumu, prognozēja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks.

Kā ziņots, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka glābēji Pļaviņās pulcē papildspēkus un gatavojas cilvēku evakuācijai.

Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā aģentūra LETA uzzināja, ka ūdens līmenis turpina paaugstināties, jo šorīt tas ir 12,5 metri, kas ir par 1,48 metriem virs kritiskās plūdu robežas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+