×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Pļaviņās sācies straujš ūdens līmeņa kāpums Daugavā

Foto - LETAFoto - LETA

Ledus sastrēgums, kas pagājušajā naktī izveidojās Daugavā starp Zeļķu tiltu un Aiviekstes grīvu, trešdien sācis virzīties uz Pļaviņām, un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka Pļaviņās gaidāms straujš ūdens līmeņa kāpums.

Pagaidām situācija Pļaviņās saglabājas mierīga, ūdens līmenis divās stundās cēlies par 65 centimetriem, plkst.14 sasniedzot 9,29 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Turpmāk Pļaviņās iespējama ūdens celšanās līdz kritiskajai atzīmei, pie kuras sākas plūdi. 2010.gada palos ūdens pakāpās līdz 11,38 metriem.

Pie Zeļķu dzelzceļa tilta ūdens līmenis divu stundu laikā pazeminājies aptuveni par metru. Kopš palu sākuma ūdens līmenis šeit bija cēlies par vairāk nekā 5,6 metriem, trešdien dienas pirmajā pusē sasniedzot 7,82 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Tā bija pēdējo gadu augstākā atzīme, tikpat augstu ūdens šeit pakāpās pērnā gada palu maksimumā, bet 2010.gadā tas bija par 74 centimetriem zemāks.

Jēkabpilī ūdens līmenis kopš pagājušās nakts pazeminājies par 70 centimetriem. Savukārt Daugavpilī ūdens turpina kāpt, plkst.14 sasniedzot 6,93 metru atzīmi. Zemākās palienes šeit sāk applūst no sešiem metriem, bet pilsētai kritiskā robeža ir 7,5 metri. 2010.gada palu maksimālā atzīme Daugavpilī bija 7,73 metri.

Daugavā posmā no Latvijas – Baltkrievijas robežas līdz Pļaviņu ūdenskrātuvei daudzviet turpinās ledus iešana un veidojas ledus sablīvējumi, tādēļ vēl iespējams straujš ūdens kāpums. Ūdens pazemināšanās gaidāma tikai vietām, izjūkot ledus sablīvējumiem.

Ogres upē Ogres pilsētā trešdien no plkst.9 rītā līdz diviem pēcpusdienā ūdens pazeminājās par 25 centimetriem.

Jau ziņots, ka, laikam kļūstot siltākam un strauji kūstot atlikušajam sniegam, pēdējā diennaktī būtiski paaugstinājies ūdens līmenis Latgales un Vidzemes upēs, pamazām applūst arvien plašākas teritorijas upju krastos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+