Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņš pēc sava varoņdarba Portugālē kādu laiku būs spiests iztikt bez spēlēšanas0


Mārtiņam Pļaviņam tiek sniegta palīdzība bronzas spēlē.
Mārtiņam Pļaviņam tiek sniegta palīdzība bronzas spēlē.
Foto: FIVB

Mārtiņš Pļaviņš, kurš svētdien par spīti potītes traumai varonīgi turpināja cīņu un kopā ar Edgaru Toču izcīnīja bronzas medaļas Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā, ierindā varēs atgriezties vien pēc kāda laika.

Kā norāda volejbolists, šonedēļ viņam treniņi jāizlaiž, bet nedēļas beigās pēc ārstu apmeklējuma būs lielāka skaidrība, kad viņš varētu atgriezties ierindā.

Savukārt intervijā aģentūrai LETA Pļaviņš stāstīja, ka svētdien neturpinādams spēli viņš vēlāk to būtu nožēlojis.

Jau ziņots, ka Pasaules tūres pludmales volejbola posmā, kas norisinājās Portugāles pilsētā Ešpiņu, spēlē par trešo vietu Pļaviņš guva traumu, taču kopā ar Toču izcīnīja uzvaru pret brālēniem Marko un Estebanu Grimaltiem no Čīles.

“Šonedēļ cītīgi staigāju uz Latvijas Olimpisko vienību uz procedūrām. Nedēļas beigās ārsti vērtēs vēlreiz, kāds ir mans veselības stāvoklis,” teic Pļaviņš. “Pludmalē tāda trauma man ir gadījusies pirmoreiz, zāles volejbolā gan ir bijusi. Man liekas, ka smiltīs ir grūtāk atveseļoties, jo zālē nosaitē kāju, pamats ir stabils, un spēlē. Smiltīs virsma ir nestabila.”

Volejbolists traumu guva bronzas spēles otrajā setā, kad rezultāts bija 11:10 latviešu labā. Punktu izdevās gūt arī epizodē, kad tika gūta trauma. Pēc kreisās kājas potītes nosaitēšanas Pļaviņš turpināja spēlēt, brīžiem burtiski uz vienas kājas. Pretinieki ar servēm meklēja tieši savainoto Pļaviņu, un, cik varēja, pāriniekam dzīvi atviegloja Točs.

“Viennozīmīgi bija vērts turpināt maču,” par tā brīža izvēli saka Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks.

“Pēdējoreiz medaļas Pasaules tūrē bijām ieguvuši 2018.gada februārī Irānā. Mēs nevaram izcīnīt godalgas katrā turnīrā, un zinu, ja nepamēģinātu spēlēt tālāk, vēlāk nožēlotu.

Arī punkti olimpisko spēļu kvalifikācijā ir svarīgi, un mēs daudz varējām iegūt. Prieks, ka izdevās uzvarēt.”

Pāris bija pieteikts arī šonedēļ Tokijā notiekošajam četru zvaigžņu turnīram, taču pēc traumas gūšanas nācās no brauciena uz Āziju atteikties. “Turnīrs būtu jāsāk no kvalifikācijas, un nevar zināt, kā tur ietu. Tāpēc nekas slikts nav noticis, ka neaizbraucām,” sportists vērtēja notikušo no gaišās puses. “Tagad jāmēģina tikt ierindā uz nākamās nedēļas piecu zvaigžņu turnīru Vīnē. Ja ne, tad uz Eiropas čempionātu.”

Šogad Eiropas meistarsacīkstes norisināsies no 6. līdz 11.augustam Maskavā.

Saistītie raksti

Ešpiņu Točs ar Pļaviņu demonstrēja teicamu sniegumu. Tikai pirmajā un pēdējā turnīra spēlē par favorītu varēja nosaukt Latvijas duetu. Lai tiktu pusfinālā, nācās pārvarēt divu titulētu Brazīlijas, kā arī Spānijas pāru pretestību, vien pusfinālā piekāpjoties olimpiskajam čempionam Alisonam Seruti un Alvaru Filju.

“Mums bija jātiek ārā no grupas,” par cīņām Portugālē teica Pļaviņš.

“Turpmāk mūsu zarā bija ielozēti brazīlieši, spāņi, atkal brazīlieši… Neērts zars, bet todien mēs veiksmīgi tikām galā, visās spēlēs uzvarot divos setos. Varējām atraisīti spēlēt. Zinājām, ka būs grūti vinnēt. Nebija spiediena, ka tas jāizdara par katru cenu. Visās spēlēs bijām vadībā jau pēc pirmā tehniskā pārtraukuma, un tas deva papildu pārliecību. Turklāt Portugālē bija dziļas smiltis. Tas bija parocīgi Edgaram, jo viņš no vietas lec gandrīz tikpat augstu kā ar ieskrējienu, kas pie tīkla ļāva cīnīties pat ar brazīlieti Evandru Gonsalvesu.”

LA.lv