Sports
Citi sporta veidi

Plaviņš/Točs mainīgām sekmēm sāk pirmo olimpiskās kvalifikācijas turnīru0

Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola pāris Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ceturtdien Ķīnā cieta zaudējumu cīņā par astotdaļfinālu Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā.

Sacensībās ar sesto numuru izliktie Pļaviņš/Točs vispirms F grupas pirmās kārtas cīņā ar 2-0 (21:13, 21:13) pārliecinoši uzvarēja austrāliešus Kristoferu Makhjū un Zakeriju Šubertu, kuri izlikti ar 27.numuru un šajā turnīrā piedalās ar rīkotāju piešķirto ielūgumu.

Līdz ar to Latvijas duets jau pēc pirmās spēles nodrošināja vietu turnīra izslēgšanas sacensībās, bet par pirmo vietu grupā un automātisku ceļazīmi uz “play-off” otro kārtu jeb astotdaļfinālu viņi vēlāk ceturtdien ar 1-2 (19:21, 21:14, 11:15) piekāpās kanādiešiem Semam Pedlovam un Semam Šekteram, kuriem šajās sacensībās piešķirts 11.numurs.

Līdzvērtīgā cīņā Pļaviņš/Točs pirmajā setā cieta neveiksmi ar 19:21, bet otrajā setā revanšējās ar pārliecinošo 21:14. Tiesa, izšķirošajā – trešajā – setā viņi nonāca iedzinējos ar 6:10 un nespēja šo deficītu atspēlēt.

Tādējādi Latvijas pāris piektdien izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas.

Šis ir pirmais turnīrs, kurā sportisti var sākt krāt punktus, lai kvalificētos 2020. gada Pekinas olimpiskajam spēlēm.
Saistītie raksti

Tikmēr sieviešu turnīrā piedalās Latvijas labākais duets Anastasija Kravčenoka un Tīna Laura Graudiņa, kuras izliktas ar 17.numuru. Viņas gan A grupas pirmajā mačā ar 0-2 (13:21, 11:21) pārliecinoši zaudēja sacensību 16.numuram Anai Patrīsijai Silvai Ramusai un Rebekai Barbosai Silvai no Brazīlijas.

Līdz ar to Latvijas volejbolistēm būs jāizvada izšķirošā cīņā par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā pret ķīnietēm Bai Binu un Juaņu Lueņu, kuras izliktas ar 32.numuru un arī pirmajā mačā piedzīvoja zaudējumu. Šī cīņa gaidāma piektdien.

LA.lv