Sports

Pļaviņš un Regža Baku sasniedz pusfinālu 16

fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža sestdien sasniedza Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošo pirmo Eiropas spēļu pusfinālu.
Ceturtdaļfināla mačā ar ceturto numuru izliktie Pļaviņš un Regža droši ar 2-0 (21:13, 21:15) uzvarēja Sīnu Faigu un Arielu Hilmanu no Izraēlas, kuriem sacensībās bija 21.numurs.
Šī Pļaviņam un Regžam bija piektā uzvara turnīrā pēc kārtas, bet pirmoreiz viņiem panākumu izdevās svinēt divos setos.
Pusfināls un pēc tam arī fināls vai spēle par trešo vietu norisināsies svētdien.
Pirms tam sestdienas rītā Pļaviņš un Regža grūtā cīņā ar 2-1 (20:22, 21:16, 15:13) uzveica Azerbaidžānu pārstāvošos Neiltonu Santušu un Jaroslavu Rudiku, kuri bija izlikti ar astoto numuru.
Kā zināms, ikdienā Pļaviņš pasaules tūrē sacenšas ar Hermanu Egleskalnu, tomēr šī turnīra nolikums viņam lika spēlēt ar Regžu.
Savukārt neveiksmi sestdien piedzīvoja otrs Latvijas pāris Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuri bija izlikti ar 19.numuru un astotdaļfinālā pārliecinoši ar 0-2 (14:21, 15:21) piekāpās tieši Faigam un Hilmanam.
Vēl tikai piektdienas vakarā Sorokins un Solovejs aizvadīja smagu izslēgšanas turnīra pirmās kārtas maču, ar 2-1 (18:21, 21:18, 23:21) pārspējot norvēģus Oivindu Hordviku un Mortenu Kvamsdālu, kuriem turnīrā bija 17.numurs.
Pirms tam savā apakšgrupā Sorokins un Solovejs guva vienu uzvaru trijos mačos.
Tāpat sestdien uz starta devās 53 gadus vecais Latvijas loka šāvējs Eduards Lapsiņš, kurš 1/32 fināla duelī ar 0-6 kapitulēja Stefam van den Bergam no Nīderlandes.
Lapsiņš piekāpās katrā no trijiem setiem, kopā savācot 80 punktus, kamēr van den Bergs tika pie 88 punktiem
Lapsiņš priekšsacīkstēs iekrāja 589 punktus, kas deva 62.vietu starp 64 sportistiem, bet van den Bergs sasniedza trešo augstāko rezultātu.
Vēl 22.vietu starp 31 dalībnieku kvalifikācijas sacensībās 50 metru distancē ar pistoli sestdien guva šāvējs Lauris Strautmanis, kurš bija Latvijas delegācijas karognesējs pirmo Eiropas spēļu atklāšanas ceremonijā. Viņš savāca 542 punktus, bet finālu sasniedza astoņi precīzākie dalībnieki.
Sacensībās ar pneimatisko pistoli desmit metru distancē trešdien Strautmanim izdevās iegūt 570 punktus no 600 iespējamajiem, kas ļāva ieņemt vien 27.pozīciju 33 dalībnieku konkurencē.
Tāpat ar 16.vietu kvalifikācijas sacensību 25 metru distancē ar pistoli sestdien noslēdza jaunā šāvēja Agate Rašmane. Piektdien pirmajā kvalifikācijā uz precizitāti Rašmane iekrāja 289 punktus, kas viņai deva devīto vietu, bet sestdien notikušajās sacensībās uz ātrumu latviete savāca 286 punktus, kopvērtējumā atkrītot uz 16.pozīciju starp 28 dalībniecēm.
Pirms tam trešdien latviete piedalījās kvalifikācijā ar pneimatisko pistoli desmit metru distancē, kur gan palika tikai 31.vietā no 36 dalībniecēm.
Vēl sestdien šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā 37.vietu guva latviete Dana Rožlapa. 120,7 kilometrus garajā distancē uzvaru svinēja baltkrieviete Aļona Amaļusika, kura izšķirošo izrāvienu veica pēdējos 50 metros, bet Rožlapa ierindojās 47.vietā starp 51 distanci noslēgušo sportisti, distanci beidzot grupā, kas atpalika par 13 minūtēm un 33 sekundēm.
Kā zināms, ceturtdien Eiropas spēļu individuālajā braucienā dāmām Rožlapa ieņēma augsto 12.pozīciju.
Savukārt sacensībās daiļlēkšanā vīriem no trīs metru tramplīna sestdien pēdējā, 32.vietā palika 14 gadus vecais Georgs Peskiševs. Sacensībās Pesikevičs tika pie 282,15 punktiem, tuvākajam konkurentam zaudējot vairāk nekā 50 punktus.
Pirms pirms tam ceturtdien Pesikevičs ieņēma pēdējo vietu 30 sportistu vidū vīru konkurencē lēcienos no viena metra tramplīna.
Latvija šajās Eiropas spēlēs pagaidām izcīnījusi vienu medaļu – otrdien bronzu svara kategorijā līdz 63 kilogramiem ieguva brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva.
Eiropas spēlēs, kas ilgs līdz 28.jūnijam, piedalās vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu, kuri sacenšas 20 sporta veidos, bet plānots, ka Latviju kopumā pārstāvēs aptuveni 65 atlēti.
Dažos no sporta veidiem (šaušanā, galda tenisā un triatlonā) atlēti varēs nopelnīt ceļazīmi uz 2016.gadā Riodežaneiro paredzētajām olimpiskajām spēlēm. Savukārt peldēšanā un vieglatlētikā būs iespējams izpildīt nepieciešamos normatīvus, lai kvalificētos nākamā gada Olimpiādei. Tikmēr džudo un cīņa šajās sacensībās vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāti, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss.
Tāpat spēļu programmā nav arī tādu olimpisko sporta veidu kā burāšana, airēšana un modernā pieccīņa. Basketbola vietā ir strītbola sacensības. Tāpat nav klasiskā futbola, bet ir pludmales futbols. Savukārt no neolimpiskajiem sporta veidiem programmā iekļuvuši karatē un sambo.

LA.lv