×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Pļaviņš un Šmēdiņš vairs nespēlēs kopā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kuri šovasar Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu, nākamajā sezonā kopā vairs nespēlēs, vēsta laikraksts “Diena”.

Šmēdiņš nākamajā sezonā spēlēs kopā ar Aleksandru Samoilovu, kurš līdz šim spēlēja kopā ar Ruslanu Sorokinu. Savukārt Pļaviņš pašlaik vēl ir jauna pārinieka meklējumos.

Šmēdiņš laikrakstam “Diena” atzina, ka galvenais iemesls šādam lēmumam bijis tas, ka duetā ar Pļaviņu viņiem augstākā līmeņa sacensībās allaž pietrūcis auguma centimetru.

“Domāju, ka pēdējā sezonā sasniegtais jau bija mūsu maksimums un pāri tam. Katru gadu kādā turnīrā izdevās “izspridzināt”, tomēr Pasaules kausā regulāri bijām tajās devītajās un 17.vietās,” izteicās Šmēdiņš. “Ar Mārtiņu bija noruna spēlēt līdz olimpiskajām spēlēm, un tad skatīties, ko darīt tālāk. Ar tēvu pārrunājām, ka ir iespējas spēlēt vēl labāk. Gribas pamēģināt citādāk un redzēt, kāds būs rezultāts ar citu partneri.” Pašreizējais Šmēdiņa nodoms esot ar Samoilovu aizvadīt kopā vienu sezonu. “Tad jau redzēs – sanāk vai nesanāk.”

Šo duetu trenēs abu sportistu tēvi – Genādijs Samoilovs un Andris Šmēdiņš.

Savukārt Pļaviņa un Šmēdiņa treneris Aigars Birzulis gan nedomā, ka šis duets sevi bija jau izsmēlis. “Ir dažādi viedokļi. Jau vasarā, vēl pirms sasniegumiem Londonas Olimpiādē, es no Genādija Samoilova puses dzirdēju, ka viņi kā pāris sevi ir izsmēluši,” izteicās Birzulis. “Viņš jau vienmēr ar saviem paziņojumiem ir atraktīvs, tāpēc negrasos tajos iedziļināties. Nebija jau izsmēluši, jo pēc tam duets ieguva olimpisko bronzu un uzvarēja Pasaules kausa posmā.”

Birzulis uzskata, ka Pļaviņš ar Šmēdiņu sevi realizējuši par aptuveni divām trešdaļām – vēl ir trešdaļa, ko pielikt.

“Kurš kādos viedokļos ieklausās. Ja Jānis ieklausījās Genādija uzskatos, tad acīmredzot viņš neredzēja iespēju kopā ar Mārtiņu augt un viņa izvēle krita šādā virzienā,” teica Birzulis, piebilstot, ka viņš negrasās par katru cenu atjaunot duetu. “Viņi ir profesionāļi un katram ir savs redzējums uz lietām. Es jau esmu tikai treneris, kurš domā, ko darīt tālāk un kā sevi realizēt konkrētajā situācijā.”

Runājot par Pļaviņa nākotnes plāniem, Birzulis atklāja, ka ir trīs kandidāti uz Mārtiņa pārinieka vietu. “Ar vienu ir runāts konkrēti, bet par diviem vēl domājam. Ziemas laikā mēģināšu saprast, ko katrs no viņiem var.”

Birzulis izvairījās nosaukt konkrētus uzvārdus, lai neradītu lieku rezonansi, taču ļāva noprast, ka Pļaviņa pārinieks meklējams starp spēlētājiem, kuri ziemas sezonas laikā spēlēs klasisko volejbolu. Šī iemesla dēļ gaidāms smags sezonas sākums, jo duets kopā varēs sākt trenēties tikai vēlā pavasarī un produktīva darba ziemas mēnešos nebūs.

Savukārt Šmēdiņš un Samoilovs sezonai kopā sāks gatavoties pēc jaunā gada, bet fizisko bāzi viņi pamazām jau sākuši krāt atsevišķi.

“Pagaidām grūti teikt, kā mēs izskatīsimies kopā. Es ar Mārtiņu parasti spēlēju blokā, bet Saša ar Sorokinu – aizsardzībā. Tās lomas tagad varētu mainīties. Spēļu un treniņu gaitā jau pieņemsim konkrētākus lēmumus,” atzina Šmēdiņš.

Samoilovs/Sorokins dalību Londonas olimpiskajās spēlēs noslēdza dalītā devītajā vietā. Savukārt Pļaviņš un Šmēdiņš pirms Olimpiādes Pasaules kausa posmos aizvadītajā sezonā nebija tikuši augstāk par devīto vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+