Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņš un Točs Irānā iespēju garām nelaiž: Pasaules kausa posma fināls!0

FIVB.COM

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs sestdien otro reizi šosezon sasniedza Pasaules kausa posma finālu, pie izšķirošās cīņas tiekot Irānā notiekošajā triju zvaigžņu līmeņa turnīrā.

Ar otro numuru izliktais Latvijas duets pusfināla mačā pārliecinoši ar 2-0 (21:15, 21:17) pārspēja austriešus Tobiasu Vinteru un Juliānu Herlu, kuri turnīrā izlikti ar 19.numuru.

Pirmajā setā no rezultāta 8:8, latvieši spēja iegūt divu punktu pārsvaru 11:9, ko vēlāk palielināja līdz pieciem punktiem. Līdzīgs scenārijs bija arī otrajā setā, kura sākums bija līdzīgs, bet tad Pļaviņš un Šmēdiņš arvien palielināja pārsvaru, beigās svinot drošu uzvaru.

Latvijas dueta pretinieki finālā noskaidrosies poļu Mariuša Prudela un Jakuba Šalankeviča, kuriem piešķirts ceturtais numurs, divcīņā ar turnīra 22.numuru, kurā ir pieredzējušais vācietis Aleksandrs Valkenhorsts un jaunais Svens Vinters.

Jaunizveidotais pāris Pļaviņš un Točs šo gadu sākuši ļoti veiksmīgi. Janvāra pašā sākumā viņi Nīderlandē triumfēja Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā, bet vēl pēc nedēļas Čehijā izcīnīja bronzu Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” kategorijas turnīrā. Turpinājumā viņi devās uz treniņnometni Ēģiptē un pēc tās veiksmīgi aizvada arī sacensības Irānā, kur gan dalībnieku sastāvs ir salīdzinoši vājš.

Pļaviņš un Točs Irānā apakšgrupu turnīrā uzvarēja abus mačus, līdz ar to izslēgšanas turnīru sāka no otrās kārtas. Astotdaļfinālā viņi ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:14) pārspēja francūžus Maksimu Tjersī un Arno Gotjē-Ra, kuriem bija 11.numurs, bet ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2-0 (21:11, 21:16) pārspēja lietuviešus Luku Kazdaili un Arnu Rumševiču, kuriem bija 26.numurs.

Saistītie raksti

Vēl no latviešiem Haralds Regža un Kristaps Šmits, kuri bija izlikti ar 17.numuru, astotdaļfinālā ar rezultātu 0-2 (18:21, 16:21) piekāpās Kazdailim un Rumševičam, līdz ar to latvieši savu pirmo kopīgo turnīru noslēdza dalītā devītā vietā.

Savukārt Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, kuri bija izlikti ar 13.numuru, zaudēja pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā, posmu noslēdzot dalītā 17.vietā.

LA.lv