Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņš/Točs sīvā cīņā zaudē Vācijas duetam PK finālturnīra ceturtdaļfinālā0

foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien sīvā cīņā cieta zaudējumu Hamburgā notiekošā Pasaules kausa finālposma ceturtdaļfinālā pret mājiniekiem Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru.

Latvijas puiši, kuriem turnīrā bija septītais numurs, cīņā par vietu pusfinālā piedzīvoja neveiksmi ar rezultātu 1-2 (20:22, 21:15, 13:15). Tole un Viklers sacensībās ir izlikti ar pirmo numuru, turnīrā piedaloties ar īpašo ielūgumu jeb “wild card”.

Pirmais sets bija ļoti sīvs, vāciešiem visu laiku esot nelielā vadībā. Seta izskaņā Pļaviņš/Točs spēja panākt neizšķirtu 20:20, taču nākamos divus punktus guva pretinieki. Savukārt otrajā setā Latvijas duets ieguva vairāku punktu pārsvaru, esot priekšā ar 12:9, turpinājumā pārsvaru palielinot un panākot izšķirošo setu.

Tajā Pļaviņš/Točs vispirms bija iedzinējos ar 3:6, tad panāca izlīdzinājumu 9:9, tomēr pēc tam minimālu vadību atguva mājinieki, beigās arī izraujot uzvaru setā ar 15:13, kā arī triumfējot visā mačā.

Latvijas duets līdz ar to sacensības noslēdza dalītā piektajā vietā, nopelnot 20 000 ASV dolāru (17 500 eiro) lielu naudas balvu.

Tikmēr otrā ceturtdaļfināla mačā Polijas duets Gžegožs Fijaleks/Mihals Brils ar 2-0 (21:18, 21:18) uzvarēja itāļus Paolo Nikolai un Daniele Lupo. Līdz ar to sestdien pusfinālā būs divu Polijas duetu duelis, jo Fijaleks/Brils tiksies ar Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru, bet Tole/Viklers mērosies spēkiem ar norvēģiem Kristianu Sērumu un Annešu Mūlu.

Jau ziņots, ka piektdien Pļaviņš/Točs B apakšgrupas noslēdzošajā – ceturtajā – spēlē ar 1-2 (19:21, 21:17, 9:15) piekāpās poļiem Gžegožam Fijalekam un Mihalam Brilam, kuri izlikti ar devīto numuru.

Pirms tam šī turnīra ietvaros Pļaviņš/Točs pirmajā cīņā trešdien ar 2-1 (34:32, 17:21, 15:12) uzveica spāņus Pavlo Erreru un Adrianu Gaviru, kuri sacensībās bija izlikti ar sesto numuru, bet otrajā mačā ceturtdien viņi ar 1-2 (21:18 19:21, 12:15) piekāpās ar otro numuru izliktajiem norvēģiem Kristianam Sērumam un Annešam Mūlam, kuri ir šī gada Eiropas čempioni.

Visbeidzot trešajā cīņā latvieši ar rezultātu 2-1 (21:23, 21:19, 15:13) uzveica ar trešo numuru izliktos nīderlandiešus Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu.

Ar divām uzvarām četrās spēlēs Pļaviņš/Točs savā apakšgrupā palika trešie un iekļuva izslēgšanas spēlēs.

Grupā uzvarēja norvēģi, otrie bija poļi, kamēr Latvijas un Nīderandes duetiem bija vienāds punktu skaits, bet Pļaviņam/Točam bija labāki papildu rādītāji, kas latviešiem ļāva turpināt dalību sacensībās.

Broivers/Mēuvsens pēdējā apakšgrupas spēlē ar 2-1 (17:21, 25:23, 15:13) uzvarēja Sērumu/Mūlu, tomēr nīderlandiešiem ar to bija par maz, lai turpinātu sacensības.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien dalību finālposmā noslēdza Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kuri negaidīti piedzīvoja zaudējumus visos četros mačos un A grupā palika pēdējā vietā.

A grupā uzvarēja poļi Bartošs Losjaks un Pjotrs Kantors, kuri tāpat kā Sērums/Mols uzreiz tika pusfinālā, kamēr otrie bija Tole/Viklers, bet trešie palika itāļi Paolo Nikolai un Daniele Lupo.

Vēl pirms nepilnas nedēļas Šmēdiņš/Samoilovs uzvarēja Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīrā Maskavā.

Hamburgā notiekošajā Pasaules kausa finālposmā piedalās desmit šīs sezonas labākie pāri, kuri sadalīti divās grupās. Katras grupas uzvarētājs nodrošina automātisku dalību pusfinālā, bet otrās vietas ieguvējas ceturtdaļfinālā cīnīsies pret pretējo grupu trešajām vietām.

Šīs sezonas gaitā Pļaviņš/Točs triumfēja vienā četru zvaigžņu posmā gada sākumā Nīderlandē, bet Samoilovs/Šmēdiņš uzvaras izcīnīja divos četru zvaigžņu posmos. Vispirms tas notika jūlija sākumā Portugālē, bet pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti tika pie uzvaras Pasaules kausa posmā Krievijā.

Pasaules kausa finālposms risinās arī dāmu konkurencē, taču starp desmit duetiem Latvijas pludmales volejbolistes nav atrodamas.

Pagājušajā gadā Latvijas pludmales volejbola dueti Pasaules kausa finālā nepiedalījās.

Šī posma uzvarētāji iegūs 150 000 dolāru (132 000 eiro).

LA.lv