×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. novembris, 2012
Drukāt

Pļaviņu HES rekonstrukcijā šogad ieguldīti 5,9 miljoni latu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas energokompānija “Latvenergo” Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) atjaunošanā šogad kopumā ieguldījusi 5,9 miljonus latu, intervijā “Latvenergo” izdevumam “Energo Forums” pastāstīja uzņēmuma HES tehniskais direktors Dzintars Ostaņēvičs.

Pļaviņu HES šogad tiek atjaunotas tehnoloģiskās iekārtas un hidrotehniskās būves, kā arī veikti dambju drošības uzlabošanas pasākumi. Tehnoloģisko iekārtu atjaunošanā plānots ieguldīt 3,7 miljonus latu.

Ostaņēvičs paskaidroja, ka nozīmīgākie projekti ir divu hidroagregātu rekonstrukcija, divu bloku transformatoru nomaiņa un 330 kV (kilovoltu) pārslēguma punkta pārnešana uz jaunu pieslēguma vietu.

Savukārt hidrotehnisko būvju atjaunošanā šogad iecerēts ieguldīt 2,2 miljonus latu, un šajā jomā vērienīgākais un svarīgākais projekts ir augšas bjefa celtņa sliežu ceļa tilta siju un balstu dzelzsbetona konstrukciju atjaunošana.

Ostaņēvičs klāstīja, ka dambju drošības uzlabošanas pasākumu ietvaros 2012. gadā veiktas vairākas izpētes,  kas nākamajos gados palīdzēs izveidot jaunus Pļaviņu HES atslodzes urbumus un veikt esošo augsta debita urbumu remontu. “Tāpat līdz 2014. gada vasarai plānots izveidot automatizētas novērojuma sistēmas Rīgas HES un Ķeguma HES. Arī nākamajos gados tehnoloģiskajām iekārtām ir paredzēti agregātu atjaunošanas remonti un vienotas tehnoloģiskās vadības sistēmas izveide, kā arī dažādi hidrotehnisko būvju atjaunošanas remonti visās “Latvenergo” hidroelektrostacijās,” teica “Latvenergo” HES tehniskais direktors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+