×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
10. marts, 2017
Drukāt

Pļaviņās applūdušas piecas ēkas; pēdējo stundu laikā situācija nav mainījusies (3)

Daugavā pie Pļaviņām izveidojies ledus sastrēgums, pastiprinot plūdu draudus. Foto - LETADaugavā pie Pļaviņām izveidojies ledus sastrēgums, pastiprinot plūdu draudus. Foto - LETA

Pļaviņās patlaban ir applūdušas aptuveni piecas ēkas, un situācija pēdējo divu stundu laikā nav būtiski mainījusies, aģentūrai LETA pēc šovakar notikušās Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēdes pastāstīja novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde.

“Situācija pēdējo divu stundu laikā nav būtiski mainījusies – ūdens līmeņa svārstības nav lielas,” sacīja Žilde, piebilstot, ka Daugavā pie Pļaviņām ūdens līmenis joprojām pārsniedz kritisko robežu. Pēc viņas teiktā, kopumā applūdušas piecas pašvaldības ēkas un privātmājas, no kurām cilvēki nav evakuēti. Iedzīvotāji izvēlējušies palikt mājās un tā vietā, lai pamestu plūdu skartās ēkas, pārvietojušies uz augstākiem stāviem.

Ledus iešana Daugavā ir apstājusies. “Tā kā ledus gabali vairs nepienāk, nav nekādi triecieni vai grūdieni, kas šo ledus masu Pļaviņās varētu izkustināt. Straume ir liela un jāgaida, kamēr ūdens pa apakšu aizskalos ledu projām. Ledus gabali ir pārrāvuši sašaurinājuma vietas Daugavā un pagājuši uz priekšu, apstājoties nedaudz tālāk, pirms “Liepkalniem”,” sacīja Žilde.

Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēdē tika pārrunāta nepieciešamība lūgt Pļaviņu hidroelektrostaciju (HES) mainīt ūdens līmeni, taču kopīgi pieņemts lēmums nogaidīt un pagaidām to nedarīt.

Pēc domes priekšsēdētājas teiktā, negatīvi vērtējams tas, ka plūdi sākušies naktī, kad ir slikta pārredzamība un grūti kontrolēt situāciju. “Plūdi vienmēr sākas naktī nevis dienā, kad viss ir mierīgi un labi pārredzams. Pļaviņām tas ir raksturīgi, ka parasti plūdi notiek naktī. Kritiska situācija,” sacīja Žilde, piebilstot, ka iepriekš pastāvēja cerība, ka plūdi pilsētā nesāksies, jo pie Pļaviņām, Daugavas šaurākajā vietā, kur upe met līkumu, ledus aizplūda. Sākotnēji šķita, ka viss būs kārtībā, bet cerības bija veltas, atzina Žilde.

Pēc viņas teiktā, sliktās pārredzamības dēļ patlaban ir grūti izvērtēt, vai un cik daudz ledus nosprostojumu izveidojušies upē.

Jau vēstīts, ka šodien ap plkst.17 Daugavā pie Pļaviņām sākās ledus kustība un plkst.18.30 ūdens līmenis sasniedza 11,57 metrus virs stacijas nulles punkta jeb 47 centimetrus virs kritiskās atzīmes.

Saistībā ar iespējamajiem plūdiem Pļaviņu novada domē šovakar plkst.21 sasaukta Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēde.

Rīga +24.6
Alūksne +23.2
Daugavpils +22.5
Saldus +22.7
Liepāja +24.3
Jelgava +22.4
Ventspils +18.8
Limbaži +23
Madona +23.7
Rēzekne +23.0

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Foto redzams, ka Pļaviņas kā pilsētas applūšanu bremzē uzceltais AIZsargdambis, kas aiztur lielos ledus blāķus, kuri varētu ienākt pilsētā… kā tas bijis agrāk …

 2. NEVIENS NO AMATPERSONAM NAV DZIRDEJIS, PAR LEDUS SPRIDZINASHANU? lAIKAM PIE MUMS TO VIENKARSHI NEPROT, KA JAU VISU CITU ARI..

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

Draugiem Facebook Twitter Google+