Mobilā versija
+0.9°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Pļaviņu novada Dziesmusvētki izskanēs Daugavas vidū – Oliņkalnā (1)

Olinkalns

Daugavas salas appludinātajā Oliņkalna estrādē sestdien, 2. jūlijā, notiks Pļaviņu novada Dziesmusvētki, aģentūra BNS uzzināja Pļaviņu novada Tūrisma un informācijas centrā.

Svētkus atklās koncerts “Dziesmas viļņo Daugavā” ar novadu folkloras kopu sadziedāšanos Oliņkalna estrādē, kur uzstāsies folkloras kopas “Āre”, “Urgas”, “Pūgosnieši”, Artava”, folkloras kapela “Karikste”, Jonavas kultūras centra folkloras kopa “Laduta” no Lietuvas, bet dūdas spēlēs Tālis Karlsons, Edgars Žīgurs, Rasa Roze un Adele Grunte.

Pēc pasākuma Oliņkalnā, laukumā pie Klintaines pagasta pārvaldes “Kūlīši”, norisināsies Latvijas spēkavīru šovs ar Agri un Ivaru Kazeļņikiem, Arti Plivdu un Aivaru Šmauksteli.

Vēlāk pagasta estrādē sāksies svētku koncerts “Līksmot gāju Stukmaņos”. Tur piedalīsies Pļaviņu novada kultūras centra kolektīvs “Vidupe”, jauniešu deju kolektīvs “Daugaviņa”, sieviešu koris “Loreleja”, sieviešu vokālais ansamblis “Dzirnas”, Vietalvas pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Zīle” un Aiviekstes pagasta senioru vokālais ansamblis “Ābeļziedi”.

Savukārt vakarā plkst.22 paredzēta zaļumballe ar grupu “Zvaigžņu lietus”.

Koncerta apmeklētāju pārcelšanās uz Oliņkalnu sāksies plkst.11.30 no atpūtas vietas “Labais Krasts”. Kursēs arī autobuss maršrutā no Gostiņiem līdz Pļaviņu dzelzceļa stacijai uz Klintaini “Labais Krasts”, bet plkst.15 norisināsies spēkavīru demonstrējumi, kā arī koncerts Klintaines pagasta estrādē plkst.19.

Oliņkalns, kuru tagad skauj Daugavas viļņi, ir lielākais un varenākais pilskalns Latvijā – dabas piemineklis, kam uzslāņojusies vēsture un kultūra, sagūlušas gadsimtos zudušās lietas, tāpēc tas glabā apslēptu vēsturi.

Gan Latvijas brīvvalsts, gan okupācijas laikos Oliņkalns bijis pastaigu, atpūtas un dažādu sabiedrisku pasākumu norises vieta, kura estrādē notika arī Pļaviņu novada Dziesmusvētki, kas pulcēja vairākus tūkstošus skatītāju un dalībnieku.

Šobrīd Oliņkalns ir neliela, kokiem apaugusi sala Daugavas vidū iepretim Stukmaņiem, uz tās vēl saglabājusies estrāde, kurā dziesma pēdējo reizi skanēja 1962. gadā. Pagājušajā gada augustā Oliņkalnu ieskandināja jauniešu koris “Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai labi skan! Skaisti!

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+