×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. septembris, 2017
Drukāt

Pļaviņu pašvaldība lūdz izsludināt ārkārtas situāciju novadā lietavu postījumu dēļ

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Te, Baltkrievijas pierobežā (mežs jau ir kaimiņvalstī), iestiga kombains, ko vajadzēja vilkt otram. Graudus vajadzēja trīs reizes laist cauri kaltei, jo mitrums ir 30%. Tas ir vienīgais lauks, ko z/s "Tingala" izdevās novākt pēc augusta lietusgāzēm.

Šodien Pļaviņu pašvaldības ārkārtas domes sēdē deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu lūgt valdību izsludināt ārkārtas situāciju Pļaviņu novadā saistībā ar lietavu nodarītajiem postījumiem lauksaimniekiem un lauku ceļiem.

Kā informē pašvaldībā, Pļaviņu novada domē saņemts ZS “Iesalnieki-1” vadītāja Anša Saliņa iesniegums. Ansis Saliņš informē, ka ilgstošo lietavu dēļ no 21. augusta nav bijis iespējams novākt izaudzēto ražu un veikt ziemāju sēju.

Par situāciju novadā ziņoja arī Pļaviņu novada lauku attīstības konsultante Inese Eiduka. Inese Eiduka informēja, ka novadā nokulta tikai sestā daļa labības, lielu daļu ražas šoruden novākt nebūs iespējams vispār, arī ziemāju sēja nenotiek un ruļļos satītais siens vietām stāv ūdenī.

Ministru kabinetam tiks nosūtīta vēstule ar lūgumu Pļaviņu novadā izsludināt ārkārtas situāciju uz diviem mēnešiem saistībā ar lietavu nodarītajiem postījumiem lauksaimniekiem, kā arī pagarināt termiņu kompensāciju pieprasīšanai visu attiecināmo kultūraugu sējumiem līdz 15. oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+