Latvijā
Kriminālziņas

Pļavniekos māte ilgstoši vienus atstājusi bērnus, tostarp zīdaini0

Foto: LETA

Pļavniekos māte bez uzraudzības ilgstoši atstājusi zīdaini un viņa nedaudz vecāko māsiņu, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Šonakt, 4. septembrī, ap pulksten 00.30, VP Rīgas Ķengaraga iecirkņa darbinieki saņēma informāciju no iedzīvotājas, ka blakus dzīvoklī dzirdama ilgstoša bērnu raudāšana. Norādītajā adresē ieradās VP darbinieki, kuri nolēma pārbaudīt, vai ar dzīvoklī esošajiem bērniem viss ir kārtībā. Ņemot vērā, ka dzīvokļa durvis neviens nevēra vaļā, policisti nolēma iekļūt dzīvoklī pa atvērtajām balkona durvīm. Tika pieaicināti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri, ar viņu rīcībā esošajiem tehniskajiem līdzekļiem, palīdzēja policistiem to izdarīt. Iekļūstot dzīvoklī, likumsargi konstatēja, ka tur vieni paši bez vecāku uzraudzības un aprūpes atrodas trīs gadus veca meitenīte un zīdainis. Bērni nebija pienācīgi aprūpēti – bija ģērbti netīrās drēbītēs un nemainītos pamperos. Abus bērnus apskatīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Konstatējot, ka abu bērnu veselības stāvoklis ir apmierinošs un hospitalizācija nav nepieciešama, bērni tika nogādāti krīzes centrā drošībā un siltumā.

Policijas darbinieki apskatot dzīvokli konstatēja, ka nekas neliecināja, ka šajā mājoklī dzīvotu ģimene ar atvasēm, proti, dzīvoklī nebija redzamas nedz bērnu drēbītes, nedz mantiņas, kā arī netika atrasta pārtika un dzeramais ūdens.

Vairākas stundas vēlāk, ap pulksten četriem no rīta, VP ieradās bērnu māte, kura apgalvoja, ka uz neilgu laiku atstājusi savus bērnus, jo bijis nepieciešams doties uz aptieku pēc zālēm. Taču jāņem vērā, ka policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka bērni bija atstāti bez uzraudzības un aprūpes vairākas stundas vai pat ilgāk.

1991. gadā dzimusī bērnu māte jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par līdzīgiem gadījumiem.

Šobrīd pret sievieti ir uzsākta administratīvā lietvedība par vecāku pienākumu nepildīšanu.

Likumsargi turpina skaidrot notikušā apstākļus. Tāpat par notikušo ir informēta gan bāriņtiesa, gan sociālais dienests.

VP izsaka pateicību atsaucīgajiem iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notikušo. Tāpat Valsts policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un, ja rodas aizdomas, ka kādā ģimenē bērns netiek pienācīgi aprūpēts vai viņam draud citas briesmas, par to nekavējoties ziņot policijai.

LA.lv