×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

Starp Cēsīm un Valmieru cilvēkus pulcē “Baltijas ceļa” rekonstrukcija (6)

Foto - Alise ĢelzeFoto - Alise Ģelze

Autobraucējus starp Cēsīm un Valmieru aizvadītajā sestdienā sagaidīja pārsteigums: te pulcējās ļaudis 20. gadsimta 80. gadu apģērbā, ar Latvijas karogiem rokās, kinolentes “Paradīze ’89” vajadzībām restaurējot “Baltijas ceļa” fragmentu. Atsaucība iepriekš izsludinātajai akcijai bija liela: filmas direktore Elīna Zazerska stāsta, ka rekonstrukcijā piedalījušies līdz 750 brīvprātīgo – lielākā daļa no Cēsīm un Valmieras, bet citi, par rekonstrukciju padzirdējuši, braukuši pat trīs stundas, lai varētu tajā piedalīties. Filmēšana notika vietā, kur “Baltijas ceļā” bērnībā stāvēja pati topošās filmas režisore Madara Dišlere. Filma “Paradīze’89” ir daļēji balstīta uz viņas bērnības atmiņām – tas vairāk ir stāsts par bērnību, nevis atmodas notikumiem. Uz “Baltijas ceļa” rekonstrukcijas ainu filmēšanu bija atbraukuši gan cilvēki, kuri paši savulaik tajā piedalījušies, gan arī jaunieši, kuri tajā laikā vēl nebija dzimuši. “Paradīze’89” atbalstīta Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, un pirmizrādi tā piedzīvos 2018. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. darīt pāķiem nav ko,labāk visi būtu pie valdības mājas braukuši ar dakšām,nevis nodarbojušies ar muļķībām!!!!
  kustību tik uz ceļa traucē ar savām klupībām!!!

  • par visiem 100% Ja tādā vienotībā atnāktu, kaut uz demonstrāciju pret vazaņķu ievešanu, vai budžeta palielināšanu medicīnai, ne militāristiem, tad saprastu jēgu, tagad tāda ākstīšanas vien ir.

  • Nu, pāķiem, kā tu saki, līdz Rīgai tālu un kaimiņus arī grūti tā vienkārši savākt. Varbūt, ja tik varens esi, vari sarunāt sev līdzīgos ampļus miljonpilsētā lielākā skaitā pie valdības mājas? Gan jau papum vēl kulē karājies toreiz, kad lauķi Rīgu uz barikādēm sargāja, jo bez viņiem ūdensgalvas iemītnieki neko izdarīt nebūtu spējīgi, tāpēc tik nievājoši un lecīgi ļurini. Nespļauj akā, no kuras pašam jādzer!
   Un runa jau šoreiz nav par protestu, bet par vēsturisku notikumu rekonstrukciju, lai tev un taviem pēcnācējiem, kuriem tu neko neiemācīsi, būtu iespēja aizpildīt tukšumu galvā.

   • ja tev pašam/šai nebūtu tā ūdens galva,tad nenodarbotos ar glupībā,kaut vai savu sētu labāk būtu kopis,ja jau 100-150 km nav naudas uz Rīgu atbraukt.ĀKSTU BARS KURI TRAUCĒ UZ CEĻA KUSTĪBU!!!!

 2. Lieliska demonstrācija. Paldies visiem dalībniekiem, toreiz un tagad!

  • TAS TĀDS TUSIŅŠ LAUCINIEKIEM,TĀ ITKĀ VAROŅDARBU IZDARIJUŠI+ NOTEIKTI VĒL PADZIEDĀJA,PADANCOJA,PILNAM KOMLEKTAM:))))

Draugiem Facebook Twitter Google+