Mobilā versija
+10.0°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
30. aprīlis, 2016
Drukāt

Pleskavā atklāta Dārziņa “Melanholiskajam valsim” veltīta izstāde

Foto: LETAFoto: LETA

Pleskavas apvienotajā vēstures, arhitektūras un mākslas muzejā šonedēļ atklāta mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde, kas ir veltījums Emīla Dārziņa skaņdarbam “Melanholiskais valsis”, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Izstāde turpinot iepriekš uzsākto veiksmīgo sadarbību, kas jau pastāv starp Pleskavu un Leļļu Mākslas muzeju. Pagājušā gada pavasarī Pleskavas iedzīvotāji varēja iepazīties ar Latvijas bērnības mantojumu Ināras Liepas un Ulda Liepas izstādē “Kofermājiņu ceļojums”, kura guva panākumus. Novērtējot izstādes eksponātu kvalitāti, muzeja vadība šā gada sākumā izteikusi priekšlikumu māksliniekiem par personālizstādes organizēšanu Pleskavā.

Speciāli šim projektam ir sagatavotas 14 izgaismotas lielformāta drukas un 14 skulptūrlelles, kuras atspoguļo Emīla Dārziņa sarakstītā skaņdarba noskaņu un emocionālo pārdzīvojumu. Īpaši sagatavotā stāstā esot iespējams uzzināt, kā radās skaņdarbs un cik neparasts bija komponista liktenis.

Ekspozīcijas veidošanā ir izmantota Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzeja seno atklātnīšu kolekcija, kas attēlo 30 gadu dzīves stilu un lirisko noskaņu.

Izstāde būs pieejama līdz maija beigām, un to organizē Latvijas konsulāts Pleskavā sadarbībā ar māksliniekiem Ināru Liepu un Uldi Liepu, Pleskavas apvienoto vēstures, arhitektūras un mākslas muzeju un Latvijas vēstniecības Krievijā atbalstu.

Pievienot komentāru

Gaismas pils sagaidīs miljono apmeklētājuPiektdien, 28. aprīlī, Latvijas Nacionālajā bibliotēka (LNB svinīgi sagaidīs savu miljono apmeklētāju kopš jaunās ēkas – Gaismas pils – atklāšanas 2014. gada 29. augustā..
Draugiem Facebook Twitter Google+