foto – Juris Kalniņš

Plēsnieks: pēc operācijas bija ļoti grūti 1

Pēc iepriekš veiktās pleca operācijas savākties pirmajām atbildīgajām sacensībām bijis psiholoģiski grūti, tāpēc prieks par pasaules čempionātā izcīnīto sudraba medaļu ir vēl lielāks, pēc pirmdien Anaheimā gūtā panākuma atzina Latvijas labākais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Jau vēstīts, ka Plēsnieks ASV notiekošajā pasaules čempionātā, startējot svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, raušanā tika galā ar 180 kilogramus smagu svara stieni, kas bija ceturtais labākais rezultāts, bet grūšanā atzīmējās ar 222 kilogramiem, kas summā deva 402 kilogramus un otro vietu. Tāpat viņš arī grūšanā izcīnīja mazo sudraba medaļu.

“Esmu priecīgs, ka tiku pie medaļām. Sacensību sākums man bija bēdīgs, jo pirmajā gājienā raušanā neizdevās pacelt svaru. Varu to norakstīt uz psiholoģisko stāvokli, jo pēc operācijas bija ļoti grūti savākties. Šīs bija man pirmās atbildīgās sacensības, tomēr kopumā ar treneru palīdzību un taktiku mums viss izdevās,” Plēsnieks sacīja nelielā videouzrunā, kura tika publicēta Latvijas Televīzijas raidījuma “Sporta studija” vietnē sociālajā vietnē “Facebook”.

Par pasaules čempionu ar 404 (183+221) kilogramiem kļuva Ali Hešemi no Irānas, kamēr trešo vietu ieņēma 399 (182+217) kilogramus pacēlušais uzbeks Ivans Jefremovs.

Plēsnieks katrā no svarcelšanas veidiem realizēja pa diviem piegājieniem, bet pa reizei svaru stienis palika neuzcelts.
“Grūšanā otrajā mēģinājumā bija nepareizs stieņa turēšanas leņķis, līdz ar to neizdevās pilnvērtīgi stieni paņemt uz krūtīm. Paldies Dievam, ka savācos uz trešo piegājienu,” gandarīts bija sportists.
Tāpat svarcēlājs sacīja, ka pasaules čempionātā bijusi ļoti laba gaisotne, tik vien problēmas bijušas ar ēdināšanu.
“Gaisotne ir ļoti laba, sacensību organizatori visu lieliski izpildīja, savukārt ēdiens gan bija ļoti švaks, svarcēlājiem galīgi nederīgs,” piebilda Plēsnieks.

Tāpat viņš pateicās savai komandai un trenerim Eduardam Andruškevičam. “Gribu pateikties savai komandai, trenerim, ārstiem, Latvijas Olimpiskajai vienībai (LOV), Ventspilij, kuri ar mani strādāja un pielika roku šīm medaļām,” teica pasaules vicečempions.
Plēsniekam šī ir otrā medaļa pasaules čempionātos, jo 2015.gadā viņš tika pie bronzas, toreiz summā paceļot 405 kilogrammus, savukārt pērn viņš triumfēja Eiropas čempionātā.

Savulaik par pasaules čempionu svarā virs 105 kilogramiem kļuva Viktors Ščerbatihs, kuram tas izdevās 2007.gadā, kā arī viņš trīs reizes kļuva par bronzas medaļas ieguvēju. Tāpat Ščerbatihs 2004.gadā Atēnās izcīnīja olimpisko vicečempionu titulu, bet 2008.gadā Pekinā ieguva Olimpiādes bronzu. Šobrīd Ščerbatihs ir Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības (LSKA) prezidents.

Iepriekš šogad Plēsniekam bija veselības problēmas, jo viņam tika veikta pleca operācija, tāpēc pavasarī viņš nepiedalījās Eiropas čempionātā, nespējot aizsargāt pērn gūto titulu.