×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Plēsnieks: Svarcelšanā olimpiskās spēles ir augstākā latiņa

plesnieks_afp_1410

Svarcelšanā olimpiskās spēles sportistiem ir augstākā latiņa, kur izcīnīt medaļas, gatavojoties Riodežaneiro Olimpiādei, sarunā ar aģentūru LETA atzīst Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks.

Olimpiskajām spēlēm Plēsnieks pašlaik gatavojas Itālijā, kur treniņi viņam ilgs līdz 29.jūlijam. Pēc treniņnometnes sportists atgriezīsies Latvijā, bet jau divas dienas vēlāk viņš dosies uz Riodežaneiro.

“Treniņos strādājam kopumā pie visa. Trenējamies tā, lai nekas netraucē un būtu viss kārtībā. Protams, tagad treniņos ir liela slodze, bet nākamnedēļ to samazināsim. Pašlaik ir pozitīvs nogurums. Tuvojoties sacensībām, gatavosimies vienmērīgi,” pastāstīja Plēsnieks.

Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem Plēsnieks ar 405 kilogramu summu olimpiskajā rangā ieņēma piekto vietu, tādējādi nodrošinot iespēju startēt savās otrajās olimpiskajās spēlēs.
“Domāt par olimpiskajām spēlēm īsti nav laika. Ir nedaudz iekšējs satraukums, bet tāds vienmēr ir visiem sportistiem, jo tās tomēr ir olimpiskās spēles,” atzina Latvijas labākais svarcēlājs. “Olimpiskās spēles svarcelšanā ir augstākā latiņa, kur izcīnīt medaļas. Tā ir galvenā virsotne, kam sportisti trenējas. Svarcelšanā nav kā boksā, kur olimpiskajās spēlēs piedalās amatieri, bet profesionāļi pelna naudu.”

Plēsnieks aprīlī kļuva par Eiropas čempionu, raušanas un grūšanas disciplīnu summā paceļot 403 kilogramus. Savukārt pērn pasaules čempionātā viņš izcīnīja bronzas medaļu, summā paceļot 405 kilogramus.

Savā svara kategorijā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Plēsnieks tiek uzskatīts par vienu no medaļu pretendentiem, tomēr pats sportists nevēlas prognozēt savas izredzes. “Negribu skaļi atklāt svaru, kādu ceru pacelt, vai kādu vietu izcīnīt. Galvenais labi nostartēt visos sešos piegājienos, kas tiks doti.”

Plēsniekam šī būs otrā Olimpiāde. Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs viņš ieguva septīto vietu.

Latviju svarcelšanā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pārstāvēs arī 18 gadus vecā Rebeka Koha, kura aprīlī Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 53 kilogramiem izcīnīja bronzu.
Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+