×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. aprīlis, 2016
Drukāt

Plēsnieks uzgrūž 226 kilogramus un izcīna Eiropas čempiona titulu (2)

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas labākais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks Eiropas čempionātā Ferdē (Norvēģija) 105 kilogramu svara kategorijā raušanā bija piektais, grūšanā labākais un pirmo reizi kļuva par Eiropas čempionu.
Plēsnieks raušanas disciplīnā pacēla 177 kilogramus, kas tobrīd deva piekto vietu. Grūšanā Plēsnieks pievarēja 226 kilogramus, kas ir 24 gadus vecā atlēta personiskais rekords. Summā paceltie 403 kilogrami deva Eiropas čempiona titulu.

Tikpat summā pacēla arī polis Arkadiušs Mihaļskis, taču tā kā viņš bija par 600 gramiem smagāks nekā latvietis, tad zelta medaļu ieguva Plēsnieks. Mihaļskis raušanā un grūšanā pacēla identiskus smagumus kā Latvijas sportists, kurš grūšanā ieguva arī mazo zelta medaļu. Bronzas godalgu ieguva Simons Martirosjans no Armēnijas, kurš ar 182 kilogramiem bija otrs labākais raušanā, bet grūšanā pievarēja vien 220 kilogramu smagu stieni

Plēsnieks svara kategorijā līdz 105 kilogramiem sacensību sākumā bija viena soļa attālumā, lai paliktu bez rezultāta, tomēr raušanā viņš tika pie rezultāta pēdējā mēģinājumā, bet grūšanā palika nepārspēts, izcīnot arī uzvaru summā.
Plēsniekam sacensības sākās neveiksmīgi, jo pirmie divi mēģinājumi ar 175 kilogramus smagu stieni bija neveiksmīgi. Viņš abas reizes nespēja nofiksēt stieni virs galvas, nemaz netiekot pie iespējas piecelties kājās. Atlikušajā mēģinājumā Plēsnieks izgāja uz risku un diezgan droši pacēla 177 kilogramus, kas tobrīd pēc pirmās disciplīnas viņam deva piekto vietu. Savukārt grūšanā Latvijas sportists bija ļoti pārliecinošs, jo vispirms pacēla 217 un 222 kilogramus, bet pēc tam arī uzvarai nepieciešamo 226 kilogramu smagumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā bilde gan laikam no citiem krājumiem. Tur nebija tādas štangas. Laikam noslinkojuši avīžnieki.

  2. Skatījos pa Eirosport. To ar tiem 177 viņš ir ļoti gudri un droši izdarījis. Apsveicu!

Draugiem Facebook Twitter Google+