×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Policisti no ģimenes izņem divus skarbos apstākļos dzīvojošus bērnus

Foto RPPFoto RPP

Rīgas pašvaldības policisti (RPP) no ģimenes izņēmuši divus skarbos apstākļos dzīvojošus bērnus, informēja RPP.

19.decembra pēcpusdienā RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki saņēma informāciju par diviem maziem zēniem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes.

Sākotnēji par situāciju kādā bija nonākuši abi mazgadīgie zēni uzzinājusi kādas Rīgas izglītības iestādes sociālais pedagogs un nekavējoties ziņojis policistam, kurš nodrošināja sabiedrisko kārtību pie izglītības iestādes.

Sociālais pedagogs paskaidroja, ka bērnu māte atrodas cietumā, savukārt tēvs ir aizrāvies ar narkotiskajām vielām un, iespējams, atrodas ārstniecības iestādē. Abus bērnus pieskata 78 gadus veca vecmamma, kura nav spējīga par zēniem parūpēties.

RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki, saņemot informāciju, nekavējoties devās uz bērnu dzīvesvietu, kur sastapta bērnu vecmāmiņu, kura tobrīd sev gatavoja “Rollton” ātrās nūdeles. Sirmā kundze paskaidroja, ka tā ir viņas vienīgā pārtika un, kad mājās pārnāks bērni, viņiem nebūs ko ēst. Sieviete apstiprināja, ka bērnu tēvs aizraujas ar narkotiskajām vielām un mājvietā ierodas tikai tad, kad sirmā kundze saņemot pensiju, lai to atņemtu un nopirktu narkotikas.

Foto RPPFoto RPP

Attēls no notikuma vietas

Jautājot sirmajai kundzei par nekurinātajām dzīvokļa telpām, kurās viņa uzturas, sieviete paskaidroja, ka dēls pārdevis nesen iegādāto malku.

Pārbaudot bērna tēva nosauktos datus, sievietes sniegtā informācija par narkotisko vielu vairākkārtīgu lietošanu apstiprinājās. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka bērnu tēvam sastādīti vairāki administratīvā pārkāpuma protokoli par neatļautu narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu un lietošanu.

Pēc brīža pie policistiem vērsās sievietes kaimiņš, kurš pastāstīja, ka sirmajai kundzei palīdzējis un iegādājies skaidu briketes, taču pēc neilga laika tās pazudušas. Tāpat vīrietis izteica bažas par apkārtējo iedzīvotāju drošību bērnu tēva uzvedības dēļ.

Bērnu vecmāmiņa likumsargiem atzina, ka viņa par bērniem vairs nav spējīga parūpēties un labprāt dotos uz pansionātu.

Likumsargi devās uz izglītības iestādi, kur izskaidrota pastāvošā situācija un to, ka abi bērni līdz turpmāko apstākļu noskaidrošanai uzturēsies krīzes centrā. Abi puikas nogādāti drošā vidē, krīzes centrā.

Par notikušo informēta Rīgas Bāriņtiesa. Savukārt par vecmammas dzīves apstākļiem informēts sociālais dienests, kurš jau ir norīkojis sievietei aprūpētāju un risinās jautājumu par pansionātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+