Foto-LETA

Pliners: SC atbalsta pašmāju un ārvalstu oligarhi 0

“Saskaņas centrs” (SC) ir ļoti labs komercprojekts, ko atbalsta Latvijas un, iespējams, arī citu valstu oligarhi, intervijā aģentūrai LETA apgalvo partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) līdzpriekšsēdētājs Jakovs Pliners.

“Viņi atrada veiksmīgu līderi – Nilu Ušakovu (attēlā), Nils patīk visām dāmām no 16 līdz 92 gadiem. Viņš zina valodas. Ušakovs ir daudzus gadus strādājis televīzijā. Kurš vēl tik labi un brīvi jūtas televīzijas kameras priekšā?” atzīst Pliners.
Arī politikā nekas nav mūžīgs. Latvijā bija tādas lielas un spēcīgas partijas kā “Latvijas ceļš”, Demokrātiskā partija “Saimnieks”, Tautas partija, Latvijas Pirmā partija, arī Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija. Kur šodien ir šīs partijas? Tās ir “aizgājušas pa skuju taku” – dažādu apstākļu dēļ izbeigušas savu darbību vai arī zaudējušas vēlētāju uzticību un nogājušas no politiskās skatuves. Ir tāds termins “metāla nogurums”, diemžēl kaut kas līdzīgs ir arī politikā.
Pliners atzīst, ka PCTVL šodien objektīvu un subjektīvu iemeslu dēļ ir daļēji zaudējusi savu popularitāti. Pēc viņa domām, lielākā kļūda bija Jāņa Jurkāna ierosinātā PCTVL šķelšanās. Jurkāns apgalvoja, ka grib tikt vaļā no Alfrēda Rubika, kurš vēloties Latvijā atjaunot Kompartiju, savukārt pret Tatjanu Ždanoku Jurkānam bija personīgas antipātijas, stāsta Pliners. Viņš toreiz bijis pret PCTVL sadalīšanu, jo visas partijas, kas šķeļas, vai nu vispār noiet no politiskās arēnas, vai novājinās.
PCTVL šķeltnieki izveidoja “Saskaņas centru”. Bet PCTVL joprojām ir partija ar savu vēsturi un savu ideoloģiju. Līdz 10.Saeimai ar nosaukumu “Līdztiesība”, pēc tam kā PCTVL tā bija pārstāvēta parlamentā un pašvaldībās, kā arī Eiropas Parlamentā. Patlaban PCTVL pašvaldību deputāti ir Līvānos, Viļānos, Salaspilī, Olainē, Jēkabpilī un Jelgavā.
“Es uzskatu, ka mūsu partija ir stipra ar savu garīgo potenciālu, jo mūsu rindās ir matemātikas, ekonomikas, vēstures, tiesību un divi pedagoģijas zinātņu doktori, kā arī vairāki zinātņu kandidāti, daudz zinātņu maģistru,” norāda Pliners. “Lai arī mēs neesam ievēlēti pēdējās divās Saeimās, partija PCTVL gan juridiski, gan faktiski pastāv. Masveidā cilvēki no PCTVL neaizgāja. Divu gadu laikā iesniegumu par izstāšanos ir uzrakstījuši 7-10 cilvēki, kuri pārgāja uz kādu citu partiju vai izbeidza savu politisko darbību. Daudzi mūsu pārstāvji šodien strādā Latvijas krievu kultūras organizācijās Jelgavā, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Rīgā,” pastāstīja Pliners.
Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.