Praktiski
Mājas

Plīti pārmūrējuši jau vairāki mūrnieki. Kāpēc tā joprojām nevelk?0


Jānis Andersons darbā.
Jānis Andersons darbā.
Foto – Indulis Burka

Kāpēc plīts pat pēc vairāku mūrnieku pārmūrēšanas nevelk? ANTRA JANSONE

Sertificēts skursteņslauķis Jānis Andersons skaidro, ka iespējami vairāki varianti. – Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc apkures ierīce nevelk, bet skursteņi un dūmejas ātri aizkvēp, ir to pārāk zemā temperatūra. Skurstenim iekšpusē ir pietiekami jāuzsilst. Ja temperatūra būs vien pussimta grādu, veidosies kondensāts, pie kura kvēpi pielips, bet dūmi negribēs pa to plūst.

Vēl viens iemesls – konkrētajai apkures ierīcei skurstenis ir pārāk liels. Arī tad tas uzsilst nepietiekami un ātrāk aizkvēp. Šādā gadījumā var palīdzēt tievākas oderes ierīkošana jau esošajā skurstenī.

Tāpat, iespējams, tiek izmantota pārāk mitra malka. Tā it kā iekuras, taču rodas tvaiks, kas ir smagāks par dūmiem un jau pēc brīža kavē dūmu aizplūšanu pa skursteni. Veidojas mitrums, un kvēpi, darvas pilītes atkal pielīp pie dūmeju sienām. Malka jāžāvē vismaz divus gadus.

Problēmu varbūt var atrisināt, pagarinot skursteņa daļu virs jumta – uzmūrējot pāris rindu ķieģeļu vai skursteņa augšgalā ievietojot metāla cauruli.

Ja plīts dūmgāzes tiek izvadītas uz skursteni caur mūrīti, vilkmes problēmas var radīt skursteņa garumam neatbilstošs mūrīša dūmkanālu garums.

Īsto problēmu un tās piemērotāko risinājumu ieteiks sertificēts skursteņslauķis.

Latvijā ir 31 skursteņslauķis ar meistara diplomu un 36 amata zeļļi. Atliek vien izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko. Speciālistu var meklēt Latvijas Skursteņslaucītāju amata brālības interneta vietnē www.skurstenslaukiem.lv.

LA.lv