×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

“Plīvurītis ar punktiņiem” atdzimst un dodas tūrē


Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 6. februāra līdz 2. martam 15 pieturvietās visā Latvijā piestās Leldes Stumbres pārpratumu komēdijas “Plīvurītis ar punktiņiem” atjaunojums, kurā uz skatuves darbojas gan pati autore, gan aktieri Jana Duļevska, Valters Krauze, Anna Šteina, Aivars Siliņš un Kārlis Anitens.


 

Šerpā saimniece Mija radusi ar cilvēkiem spēlēties pēc sava prāta – bīdīt pa labi, pa kreisi, uz Īriju un vēl sazina kur. Šāda lupatu leļļa lomā ir arī Mijas dēls – četrdesmit gadus vecais pie mātes dzīvojošais Artūrs. Kādā jaukā pavasara dienā Mija nolemj: astoņas stundas būs pietiekami, lai dēls sāktu dzīvot pats savu dzīvi, turklāt ar sievu pie sāniem. Kā to izdarīt? Izrādes “Plīvurītis ar punktiņiem” veidotāju atbilde skan – vienkārši!

Stāstu 2009. gadā savā lugā “Plīvurītis ar punktiņiem” iemiesoja pazīstamā dramaturģe Lelde Stumbre – viņai izrāde kļuva arī par debiju aktrises lauciņā, pašai spēlējot kolorītās Mijas lomu, savukārt dēla Artūra lomā savulaik iejutās populārais diriģents Ints Teterovskis. Stāsta atrisinājumu, iespējams, jau zinās tie, kas to ar smaidu vērojuši neatkarīgajā skatuves telpā – klubā “Austrumu robeža”. Visticamāk, šādu skatītāju nav mazums, jo “Plīvurītis ar punktiņiem” kļuva par 2010. – 2011. gada visvairāk spēlēto neatkarīgo teātru jauniestudējumu Latvijā, teātra komandas iekšējā statistika fiksējusi vairāk nekā 70 izrāžu!

Pēc gadu ilguša radošā pārtraukuma izrādes komanda producenta Kārļa Anitena vadībā nolēmusi atsākt izrādes uzvešanu. Tā kā divreiz vienā upē iekāpt nav iespējams, šoreiz tapusi jauna skatuves versija, kas pielāgota arī plašākām skatuvēm.

K. Anitens atklāj – jaunajai izrādes versijai radītas jaunas dekorācijas, koši tērpu mākslinieces Elitas Patmalnieces šūdināti kostīmi, piemeklēta jauna mūzika, kas kopumā radot gluži jaunu noskaņu.

Izmaiņas skārušas arī aktieru sastāvu – līdzšinējai radošajai komandai – komiķei Janai Duļevskai, Annai Šteinai, Aivaram Siliņam un Leldei Stumbrei – pievienojies jaunās turnejas versijas režisors K. Anitens, kurš uz skatuves darbojas arī kā aktieris. Savukārt dēla Artūra lomu šoreiz uzņēmies pazīstamais komiķis Valters Krauze.

“Austrumu robežā skatuvīte bija maza, izrādi vajadzēja sažmiegt kulaciņā, bet tagad varam izvērsties uz lielākām skatuvēm,” priecājas lugas autore un aktrise L. Stumbre, piebilstot, ka tie, kas redzējuši izrādes pirmo variantu, varot droši nākt uz otro – šī būšot gluži cita izrāde.

“Pašai spēlēt ir ļoti labs eksperiments – manuprāt, katram dramaturgam aktiera ādā vajadzētu iejusties vismaz vienreiz dzīvē,” spriež L. Stumbre. Tas noskaidro prātu, kļūst redzams, kā aktieris nomokās jeb, tieši otrādi, viegli tiek galā ar tavu teikumu. Nenožēloju, ka to izdarīju un priecājos, ka šis dullais eksperiments turpinās! Manuprāt, izrāde izdevusies laba, gaiša un izklaidējoša. Protams, ir arī vietas, kur padomāt.”

 

VARBŪT NODER

“Plīvurītis ar punktiņiem” Latvijas pilsētās:

6. II 19.00 Kuldīgas kultūras centrā (Ls 4 – 6)

7. II 19.00 Alūksnes pilsētas tautas namā (Ls 4 – 6)

8. II 19.00 Cēsīs CATA kultūras namā (Ls 3 – 6)

9. II 18.00 Ķekavas kultūras namā (Ls 3 – 5)

13. II 19.00 Krimuldas tautas namā (Ls 4)

14. II 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā (Ls 3 – 5)

15. II 19.00 Bauskas kultūras centrā (Ls 3 – 5)

20. II 19.00 Ogres kultūras centra lielajā zālē (Ls 3 – 5)

21. II 19.00 Gulbenes kultūras centrā (Ls 3 – 5)

22. II 19.30 Mārupes kultūras namā (Ls 3– 5)

23. II 16.00 Liepājas OC Rožu zālē (Ls 4 – 6)

27. II 19.00 Ādažu kultūras centrā (Ls 4 – 6)

28. II 19.00 Jēkabpils tautas namā (Ls 3 – 5)

1. III 19.00 Mazsalacas kultūras centrā (Ls 3 un 4)

2. III 19.00 Rojas kultūras centrā (Ls 4)

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+