Latvijā
Sabiedrība

Ploriņš zaudējis tiesvedību par vadītāja amata atgūšanu NMPD 1


Foto – LETA
Foto – LETA
Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs un bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors Armands Ploriņš

Augstākā tiesa atteikusi kasācijas tiesvedības ierosināšanu pēc bijušā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Armanda Ploriņa sūdzības ierosinātajā lietā par viņa atbrīvošanu no amata, un līdz ar to šajā lietā ir stājies spēkā Ploriņam nelabvēlīgs spriedums.

Tiesa nolēmusi nerosināt kasācijas tiesvedību par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, Ploriņa atjaunošanu darbā, vidējās izpeļņas piedziņu un atlaišanas pabalsta piedziņu.

Šāds lēmums pieņemts, atzīstot, ka nav acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā Ploriņam nelabvēlīgajā spriedumā iekļautais lietas iznākums ir nepareizs un ka izskatāmajai lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākveidošanā.

Tas nozīmē, ka spēkā ir stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru Ploriņa prasība noraidīta.

Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Saistītie raksti

Kā ziņots, no 5.februāra NMPD direktora amatā ar toreizējā veselības ministra Gunta Belēviča rīkojumu tika iecelta Katastrofu medicīnas centra vadītāja Sarmīte Villere.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bijušajam NMPD vadītājam Ploriņam aizliedza pildīt pienākumus. KNAB pērn 8.septembrī veica kratīšanu NMPD, Duntes ielā. KNAB bija ieradies dienestā un pieprasījis dokumentus par noslēgto līgumu ar AS “Rīgas Sanitārā transporta autobāze” par neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā.
Ploriņš tika pārcelts Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja amatā Austrumu slimnīcā, taču tika atstādināts arī no tā.

LA.lv