×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

“Plūdi un saulgrieži Straumēnos” būs skatāmi arī Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 19.jūnijā plkst. 23 “Rīga 2014” kultūras vasarnīcā Esplanādē Līgo svētku noskaņās notiks Rīgas pirmizrāde režisoru Viestura Meikšāna un Dzintara Dreiberga kino projektam “Plūdi un saulgrieži Straumēnos”, informē projekta producente Inga Praņevska.

Filmas pamatā ir paša Viestura iestudējums Valmieras teātrī 2010. gadā. Filmas operators ir Valdis Celmiņš, un, kaut arī spēlfilmā piedalās izrādes ansamblis – Ilze Lieckalniņa, Inese Ramute, Inga Siliņa, Māris Bezmers, Ingus Kniploks, Mārtiņš Meiers, Oskars Morozovs un Ģirts Rāviņš – tā tomēr nav iefilmēta izrāde, bet patstāvīgs mākslas darbs.

Arī filmā redzama Reiņa Suhanova telpa, Annas Heinrihsones tērpi un Lindas Mīļās horeogrāfija, dzirdama Jēkaba Nīmaņa skaņu partitūra.

Izrāde iestudēta 2010.gadā. 2009./2010.gada “Spēlmaņu naktī” Viesturs Meikšāns par izrādi saņēma balvu kategorijā “Gada režisors”, bet Jēkabs Nīmanis – “Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē”. Izrāde Baltijas teātru festivālā Lietuvā saņēmusi žūrijas specbalvu par labāko muzikālo noformējumu, bet starptautiskajā teātra festivālā “Kingfestival 2011” Novgorodā (Krievija) – balvu kā labākais režijas darbs.

Spēlfilma “Plūdi un saulgrieži Straumēnos” tapusi, pateicoties Valmieras drāmas teātra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam. Filmas pirmizrāde Rīgā tiek organizēta ar Nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+