Praktiski
Mājas mīluļi

Pludmalē neļauj pastaigāties ar suni. Kas tie par noteikumiem, un kur drīkst iet dzīvniekam?0

foto – Shutterstock

Pastaigājos pludmalē ar suni, un man piedraudēja, ka oficiālajā pludmalē tas nav atļauts, ka saņemšu 250 eiro sodu. Vai tiešām ar suni nevar pastaigāties pludmalēs arī tad, ja nav peldsezona? Kā uzzināt, kur drīkst un kur nedrīkst staigāt ar suni? Kādi noteikumi to regulē? IMANTS G. Rīgā

Rīgas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis stāsta, ka Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 80 Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā paredz – oficiālā peldvietā dzīvniekus ievest nedrīkst. Arī tad, ja suns ir neliela auguma un ietilpst kabatā vai saimnieks to pārnēsā aiz krekla, peldvietā mīlulim ieeja ir aizliegta. Šādi noteikumi ieviesti, jo suņi bieži vien atstāj pēc sevis izkārnījumus un ne visi saimnieki ir tik apzinīgi, lai savāktu pēc sava mājdzīvnieka.

“Tas gan nenozīmē, ka ar dzīvniekiem nedrīkst pastaigāties pludmalē, jo peldvieta un pludmale nav viens un tas pats. Proti, peldvietas ir norobežotas ar speciālām zīmēm, un Rīgā pie tām ir arī glābšanas stacijas. Piemēram, Vecāķos peldvieta ir pāris simtu metru gara josla gar pludmali, bet tālāk mola virzienā vai uz Kalngales pusi oficiālas peldvietas vairs nav, un tur ierobežojums nav spēkā,” skaidro pašvaldības policijas pārstāvis. Kopā Rīgā atrodas septiņas oficiālās pludmales: Vecāķi, Bābelīte, Vakarbuļļi, Daugavgrīva, Rumbula, Lucavsala un Ķīpsala. Savukārt Latvijā ir gandrīz 60 oficiālo peldvietu – pilnu to sarakstu var apskatīt Veselības inspekcijas mājaslapā internetā, sadaļā Vides veselība, apakšnodaļā Peldūdens.

“Vienlaikus jāņem vērā arī tas, ka ārpus peldsezonas, kas ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, šāds pārkāpums (suņa ievešana peldvietā) būtu formāls, ja peldvietā nav citu cilvēku. Tādēļ arī policista attieksme būs atbilstīga, proti, kārtības sargs nesteigs piemērot sodu, bet gan pabrīdinās par šādiem noteikumiem,” piebilst Toms Sadovskis. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu ievešanu oficiālajā peldvietā paredzēts naudassods līdz 71 eiro.

LA.lv