Sports
Citi sporta veidi

Pludmales volejbolistes Graudiņa un Kravčenoka izcīna EČ posma sudrabu 16

foto: FIVB

Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka svētdien izcīnīja Čehijas pilsētā Pelhržimovā notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” kategorijas turnīra sudrabu.

Turnīrā ar 12.numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka finālā ar 0-2 (8:21, 21:23) piekāpās sacensību trešajam numuram Kristīnai Kolocovai un Mihalai Kvapilovai no Čehijas.

Jau ar spēles sākumu izpaudās manāms Čehijas pludmales volejbolistu pārsvars, turklāt viņas atbalstīja arī vietējā publika. Diezgan ātri Kolocova/Kvapilova izvirzījās vadībā ar 12:4, bet turpinājumā savu pārsvaru tikai palielināja, pirmajā setā triumfējot ar graujošo 21:8.

Otrais sets jau aizritēja līdzvērtīgākā cīņā, taču Graudiņa/Kravčenoka tā sākumā visu laiku atradās iedzinējos. Tiesa, seta vidū viņām izdevās vairāki sekmīgi uzbrukumi, kas tehniskajā pārtraukumā ļāva doties tikai ar viena punkta deficītu (10:11), bet pēc tam duelis jau turpinājās punkts punktā.

Vienubrīd čehietes bija ieguvušas divu punktu pārsvaru, tomēr Graudiņa/Kravčenoka spēja atspēlēties, neizšķirtu 16:16 panākot pēc ļoti garas un emocionālas izspēles. Tiesa, pēc tam atkal Kolocova/Kvapilova guva divus punktus pēc kārtas, bet arī šoreiz Latvijas pāris panāca neizšķirtu 19:19. Turpinājumā Čehijas pludmales volejbolistes tomēr apliecināja savu pārākumu un galotnē guva virsroku ar 23:21.

Pirms tam pusfinālā Graudiņa/Kravčenoka ar 2-0 (21:10, 21:13) pārliecinoši apspēlēja ar astoto numuru izliktās vācietes Sandru Itlingeri un Kimu Bērensu no Vācijas, kurām pagājušajā nedēļā nācās piekāpties Nīderlandē notikušā Pasaules kausa posma izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Jau vēstīts, ka Graudiņa/Kravčenoka apakšgrupu kārtā pirmajā mačā ar rezultātu 1-2 (21:17, 13:21, 9:15) zaudēja ar piekto numuru izliktajām polietēm Kingai Kolosinskai un Katažinai Kocjolekai, bet otrajā mačā Latvijas duets sīvā trīs setu cīņā ar 2-1 (21:15, 12:21, 15:11) uzvarēja Nīderlandes pludmales volejbolistes Sani Kaizeri un Madeleinu Mepelinku, kurām bija 13.numurs.

Pēc tam izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Graudiņa/Kravčenoka sestdien pārliecinoši ar 2-0 (21:18, 21:18) uzvarēja ar sesto numuru izliktās Rīku Lehtonenu un Nīnu Ahtiainenu no Somijas, bet ceturtdaļfinālā ar 2-1 (19:21, 21:10, 15:8) uzvarēja arī Nīnu Betšartu un Tanju Hiberli no Šveices, kurām turnīrā bija otrais numurs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam šī turnīra vīriešu sacensībās bronzu izcīnīja sezonu lieliski uzsākušais Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri ar 2-0 (21:14, 21:19) uzvarēja ar otro numuru izliktos austriešus Klemensa Dopleru un Aleksandru Horstu.

LA.lv