Pludmales volejbolistes Graudiņa/Kravčenoka iekļūst CEV “Masters” turnīra finālā 0

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka svētdien Čehijā sasniedza Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” kategorijas turnīra finālu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas duets, kam ticis 12.numurs, pusfināla mačā ar 2-0 (21:10, 21:13) pārliecinoši apspēlēja ar astoto numuru izliktās vācietes Sandru Itlingeri un Kimu Bērensu no Vācijas, kurām pagājušajā nedēļā nācās piekāpties Nīderlandē notikušā Pasaules kausa posma izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Graudiņa/Kravčenoka šo maču sāka ļoti pārliecinoši, jo pirmajās minūtēs ieguva 12:4 pārsvaru, bet kopumā pirmajā setā demonstrēja dominējošu sniegumu, uzvarot tajā ar graujošo 21:10.

Otrajā setā laukumā jau bija vērojama nedaudz citādāka aina, komandām sākotnēji cīņu aizvadot punkts punktā, bet tehniskajā pārtraukumā jau ar trīs punktu vadību devās Graudiņa/Kravčenoka (12:9). Pēc šī pārtraukuma Latvijas duets spēlēja vēl pārliecinošāk, jo veica 6:1 izrāvienu un pēcāk arī nodrošināja uzvaru pusfināla mačā.

Vēlāk svētdien gaidāmajā finālā Graudiņa/Kravčenoka spēkosies ar sacensību trešo numuru Kristīnu Kolocovu un Mihalu Kvapilovu no Čehijas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Graudiņa/Kravčenoka sestdien pārliecinoši ar 2-0 (21:18, 21:18) uzvarēja ar sesto numuru izliktās Rīku Lehtonenu un Nīnu Ahtiainenu no Somijas, bet pēc tam ceturtdaļfinālā ar 2-1 (19:21, 21:10, 15:8) uzvarēja arī Nīnu Betšartu un Tanju Hiberli no Šveices, kurām turnīrā bija otrais numurs.

Jau vēstīts, ka Graudiņa/Kravčenoka apakšgrupu kārtā pirmajā mačā ar rezultātu 1-2 (21:17, 13:21, 9:15) zaudēja ar piekto numuru izliktajām polietēm Kingai Kolosinskai un Katažinai Kocjolekai, bet otrajā mačā Latvijas duets sīvā trīs setu cīņā ar 2-1 (21:15, 12:21, 15:11) uzvarēja Nīderlandes pludmales volejbolistes Sani Kaizeri un Madeleinu Mepelinku, kurām bija 13.numurs.

Vēlāk svētdien pusfinālu vīriešu turnīrā aizvadīs arī sezonu lieliski sākušie latvieši Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Ar septīto numuru izliktais duets tiksies ar sacensību galvenajiem favorītiem Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru no Polijas, kurus pirms nedēļas izdevās apspēlēt Pasaules kausa pirmā posma finālā.

Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sestdien Pļaviņš/Točs ar rezultātu 2-0 (22:20, 29:27) pārspēja citu Latvijas duetu Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, kuri bija izlikti ar trešo numuru, bet pēc tam ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:16, 23:21) uzvarēja arī sacensību ceturto numuru Održeju Perusiču un Dāvidu Švaineru no Čehijas.

Jau vēstīts, ka Pļaviņš/Točs apakšgrupu kārtā vispirms ar rezultātu 0-2 (15:21, 14:21) piekāpās ar desmito numuru izliktajam Polijas duetam Mariušam Prudelam un Jakubam Šalankevičam. Latvieši cieta pirmo zaudējumu šosezon, jo pagājušajā nedēļā Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā Hāgā uzvarēja visos mačos un triumfēja visā turnīrā.

Savukārt par vietu izslēgšanas turnīrā Latvijas duets sīvā cīņā ar 2-0 (25:23, 23:21) uzvarēja čehus Vāclavu Berčīku un Janu Dumeku, kuriem turnīrā bija ticis 15.numurs.

Tikmēr Pļaviņam/Točam zaudējušie Samoilovs/Šmēdiņš šo turnīru noslēdza dalītā devītajā vietā.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tikās grupas pēc ranga pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzās.

Samoilovam/Šmēdiņam bija jau garantēta vieta pamatturnīrā, kamēr Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka sacensības sāka no kvalifikācijas, izcīnīdami divas uzvaras.

Kā vēstīts, šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs.

Turnīrs Pelhržimovā norisinās hallē. Pēc tā daudzi no Latvijas vadošajiem pludmales volejbolistiem dosies uz treniņnometni Ēģiptē, kamēr Graudiņa atgriezīsies ASV, lai turpinātu studijas.