Sports
Citi sporta veidi

Pludmales volejbolistiem zaudējumu diena Floridā0


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Latvijas vadošie pludmales volejbola dueti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ceturtdien cieta zaudējumus ASV pilsētā Fortloderdeilā notiekošā sezonas pirmā Pasaules kausa piecu zvaigžņu posma grupu kārtas otrajos mačos, nespējot nodrošināt automātisku vietu astotdaļfinālā.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar 12.numuru, cīņā par pirmo vietu E apakšgrupā ar 0-2 (16:21, 12:21) atzina pazīstamo itāļu Paolo Nikolai un Daniela Lupo pārākumu, nespējot revanšēties viņiem par pērn Jūrmalā piedzīvoto neveiksmi Eiropas čempionāta finālā.

Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni un pašreizējie Eiropas čempioni Nikolai un Lupo turnīrā ir izlikti ar piekto numuru.

Tikmēr H apakšgrupā mačā par pirmo vietu, šosezon lielisku sniegumu rādošie Pļaviņš un Točs, kuri turnīrā izlikti ar astoto numuru, sīvā cīņā ar 1-2 (12:21, 21:17, 17:19) zaudēja brazīliešiem Pedru Solbergam un Žioržu Vanderlejam, kuriem turnīrā ticis devītais numurs.

Latvieši bez lieliem variantiem zaudēja pirmajā setā, savukārt otrā vidū ieguva trīs punktu pārsvaru, to nosargājot. Tikmēr trešajā setā Pļaviņš un Točs bija iedzinējos ar 7:9, pēc tam spēja panākt izlīdzinājumu un tikt pie mačbumbām, beigās gan atzīstot pretinieku pārsvaru, līdz ar to izslēgšanas spēles arī sāks no pirmās kārtas.

Solbergs ir kādreizējais pasaules čempionāta medaļnieks, bet kā Brazīlijā ierasts, arī šajā pārī salikti kopā veterāns un jaunais sportists.

Izslēgšanas spēles sāksies piektdien.

Jau vēstīts, ka abi Latvijas dueti trešdien nodrošināja sev vietu izslēgšanas spēlēs.

Saistītie raksti

Samoilovs un Šmēdiņš pirmajā mačā ar 2-0 (21:14, 21:13) pārliecinoši apspēlēja poļus Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu, kuriem ir 21.numurs, bet Pļaviņš un Točs ar 2-0 (21:19, 21:18) uzvarēja Nīderlandes pārstāvjus Kristiānu Varenhorstu un Jasperu Buteru, kuriem ir 25.numurs.

Pēc šīs sezonas sacensību formāta katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

LA.lv