×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Plūdos Austrālijā gājuši bojā četri cilvēki

Foto - AFPFoto - AFP

Plūdos Austrālijas ziemeļaustrumos gājuši bojā četri cilvēki, applūdušas tūkstošiem māju, un simtiem cilvēku gaida evakuāciju.

Plūdi piemeklējuši Kvīnslendas un Jaundienvidvelsas štatus. Divi cilvēki gājuši bojā plūdos Kvīnslendas štata galvaspilsētā Brisbenā, viens noslīcis Gimpi, bet vēl viens Bandabergā. Abos štatos veiktas arī vairākas dramatiskas evakuācijas operācijas.

Kvīnslendā plūdi smagi skāruši četras pilsētas, informēja štata premjerministrs Kempbels Ņūmens, norādot, ka Bandabergā vien jau applūdušas 1200 mājas. Uz pilsētu nosūtīti 100 karavīri un divas militārās lidmašīnas. Bandabergā – pilsētā ar 50 tūkstošiem iedzīvotāju – pazuduši trīs cilvēki, un Ņūmens situāciju pilsētā raksturoja kā kritisku, norādot, ka applūšana draud vēl aptuveni 2000 māju. “Lai gan mums ir helikopteri, laikapstākļi ir šausmīgi un bīstami lidošanai,” norādīja Ņūmens, atzīmējot, ka bīstami braukt arī ar glābšanas laivām.

Bandabergas mēra vietnieks informēja, ka tuvākajās stundās nepieciešams evakuēt “simtiem, pat ja ne tūkstošiem cilvēku”, jo ūdens līmenis vietējā upē pārsniedzis visus rekordus. Spēcīgi plūdi piemeklējuši arī Gimpi un Meriboro.n Applūšana draud arī Brisbenai, kur apdraudēti vismaz 3000 māju un uzņēmumu. Kvīnslendas štatā bez elektroapgādes palikuši aptuveni 250 tūkstoši mājsaimniecību. Vietām nedarbojas arī mobilie telefoni, kādēļ avārijas dienesti nav sazvanāmi.

Cikloni un plūdi Austrālijas ziemeļaustrumos ir sezonāla parādība, kas vērojama katru gadu. Pirms diviem gadiem plūdos Austrālijas ziemeļaustrumos dzīvību zaudēja 35 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+