×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Plūdos Centrāleiropā astoņi bojāgājušie

LETA/AFPLETA/AFP

 Centrāleiropu svētdien un pirmdien piemeklēja lietusgāžu izraisīti plūdi un zemes nogruvumi, kuros gājuši bojā astoņi cilvēki.

Austrijā, Čehijā un Vācijā nosūtīja armijas vienības palīdzēt glābšanas darbos pēc tam, kad dažos rajonos nolija rekordliels daudzums lietus. Simtiem autoceļu ir slēgti, un ir traucēta arī dzelzceļa satiksme.

Austrijā viens cilvēks gāja bojā un divi pazuda bez vēsts zemes nogruvumos, kuru dēļ vairāki simti cilvēku bija spiesti atstāt savas mājas.

Vācijā divi cilvēki pazuduši pēc vēsts pēc divu diennakšu ilgām lietusgāzēm, kas sasniedza jaunus rekordus dažos valsts dienvidu un austrumu rajonos.

Čehijā viens vīrietis un viena sieviete gājuši bojā Tršebenicas pilsētā valsts ziemeļrietumos, sagrūstot viņu mājai, un vēl trīs cilvēki noslīkuši. Bez vēsts pazuduši vismaz četri cilvēki. No savām dzīvesvietām evakuēti 6000 cilvēku.

Čehijas pilsētā Trutnovā 150 kilometrus no Prāgas svētdienas vakarā tika atrasts vīrieša līķis pārplūdušajā Ūpas upē.

Kopš sestdienas vakara ir pazuduši bez vēsts divi vīrieši, kas ar plostu brauca pa Berounkas upi 30 kilometrus no Prāgas.

Applūdusi daļa Prāgas vecpilsētas. Slēgtas vairākas metro stacijas.

Čehijas valdība izsludināja ārkārtas stāvokli un piešķīra 300 miljonus čehu kronu (8,4 miljonus latu) no ārkārtas līdzekļiem katastrofu gadījumos.

“Mēs darīsim visu, lai aizsargātu cilvēku dzīvību un veselību,” paziņoja Čehijas premjerministrs Petrs Nečass. Viņš informēja, ka 1000 karavīru ir iesaistīti glābšanas darbos.

Prāgā gar Vltavas upes krastiem tika izveidotas barjeras, lai novērstu tās applūšanu, un tika slēgts tūristu iecienītais Kārļa tilts.

Vācijas kanclere Angela Merkele solīja federālās valdības palīdzību stihijas skartajiem rajoniem. Pasavas pilsēta pie Austrijas robežas daļēji applūda, izejot no krastiem Donavas upei. Plūdu dēļ tika pārtraukta dzelzceļa satiksme starp Minheni Vācijā un Zalcburgu Austrijā.

Zemes nogruvumu dēļ tika pārtraukta dzelzceļa satiksme daudzās vietās Zalcburgas un Tiroles federālajās zemēs, paziņoja Austrijas dzelzceļa kompānija. Plūdu dēļ tika slēgts automaģistrāles posms Šveices virzienā un daudzi mazāki Austrijas ceļi.

Zemes nogruvumā pie Zalcburgas gāja bojā cilvēks, kurš palīdzēja likvidēt stihijas sekas. Netālu esošajā Taksenbahas ciemā glābēji meklēja divus cilvēkus, kas bija iekļuvuši zemes nogruvumā.

Upju pārplūšanas draudu dēļ tika evakuēti vismaz 240 Zalcburgas federālās zemes un 80 Tiroles iedzīvotāji.  

Austrijā dažās dienās ir nolijusi divu mēnešu norma.

 

{gallery id=”1797″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+