×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Plūdos cietušajiem varētu tikt maksātas kompensācijas

Foto - LETAFoto - LETA

Plūdos cietušajiem cilvēkiem varētu tikt maksātas kompensācijas par radītajiem zaudējumiem, šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes, teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Pašlaik pieņemtie lēmumi paredz piešķirt papildu līdzekļus atbildīgajiem dienestiem, kompensēt zaudējumus pašvaldībām, kuras savus aprēķinus iesniegs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Pēc tam tos saskaņos ar Finanšu ministriju, bet gala lēmumu pieņems valdība.

Savukārt kompensācijas fiziskajām personām tiks piešķirtas, pamatojoties uz pašvaldību saistošajiem noteikumiem. Pašvaldības var maksāt iedzīvotājiem, kompensējot tiem radušos zaudējumus, savukārt valdība lems par līdzekļu piešķiršanu pašvaldībām.

Taču Dombrovskis nesniedza skaidru atbildi, vai tiek pieļauta iespēja arī atpirkt īpašumus, kas atrodas applūstošajās teritorijās. Premjers norādīja, ka pašvaldības savulaik ir bijušas “brīvas, izsniedzot būvatļaujas, un tas ir radījis problēmas”.

Pašlaik arī nav zināms, cik liels finansējums būs nepieciešams plūdu seku novēršanai un kompensācijām, jo aprēķinu vēl neesot, kā arī plūdi vēl nav beigušies, teica Dombrovskis.

Savukārt zemkopības ministre Laimdota Straujuma aģentūru LETA informēja, ka nevar runāt par kompensācijām cietušajiem sējumiem, jo ir izveidota sējumu apdrošināšanas sistēma. Ja zemnieks apsēj lauku, kas atrodas applūstošā teritorijā, viņam ir jārēķinās ar risku un sējumi jāapdrošina.

Pašlaik tiek domāts, kā palīdzēt Latgales pusē applūdušajai saimniecībai, kas norobežota no ārpasaules un tādēļ spiesta izslaukto pienu liet zemē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+