×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

Plūdos Ziemeļkorejā bojāgājušo skaits pieaug līdz 169

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietusgāžu izraisītos plūdos Ziemeļkorejā pēdējo nedēļu laikā gājuši bojā 169 cilvēki, bet 400 pazuduši bez vēsts, 4.augustā vēstīja Ziemeļkorejas Centrālā ziņu aģentūra KCNA.

Iepriekš Ziemeļkorejas valsts plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka pēdējo nedēļu laikā plūdos gājuši bojā 119 cilvēki, 84 tūkstoši valsts iedzīvotāju palikuši bez pajumtes, bet 45 370 hektāri lauksaimniecības zemes ir applūdināti.

Jaunākā informācija liecina, ka lietavās un to izraisītos plūdos no jūnija beigām līdz jūlija beigām bez pajumtes palikuši 212 200 cilvēki, kā arī applūdināti 65 280 hektāri lauksaimniecībā apstrādātas zemes. Tāpat dabas katastrofā iznīcinātas vairāk nekā 8600 mājas, bet vēl 43 770 applūdinātas, kā arī plūdu dēļ sabrukušas vairāk nekā 1400 skolu, slimnīcu un rūpnīcu ēkas.

Jau vēstīts, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pasaules pārtikas programma sūta pirmo ārkārtas palīdzības pārtikas kravu plūdu skarto Ziemeļkorejas reģionu iedzīvotājiem.

Sākotnējā palīdzība būs 400 grami kukurūzas dienā, kas katram cilvēkam tiks izsniegta divas nedēļas, teikts ANO institūcijas mājaslapā piektdien ievietotajā paziņojumā.

Tajā norādīts, ka ANO misija šonedēļ apmeklēja plūdu skartos Ziemeļkorejas reģionus un atklāja, ka ir nodarīts ievērojams kaitējums kukurūzas, sojas pupiņu un rīsu laukiem.

Ziemeļkorejai pat normālos apstākļos ir grūti nodrošināt pietiekamu pārtikas daudzumu valsts iedzīvotājiem. 90.gados valsts piedzīvoja badu, kurā gāja bojā simtiem tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+