Latvijā
Novados

Plūdu apdraudētākās pašvaldības situāciju Daugavā pagaidām vērtē kā mierīgu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Iespējamo plūdu apdraudētākās pašvaldības situāciju ar ūdens līmeni Daugavā pagaidām vērtē kā mierīgu, noskaidroja aģentūra LETA.

Jēkabpils pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Andris Štolceris pastāstīja, ka no rīta ūdens līmenis Daugavā nedaudz palielinājās, bet patlaban situācija nav kritiska. Štolceris piebilda, ka situācija uz Daugavas nemitīgi tiek monitorēta.
Līvānu novada domes Darba aizsardzības speciālists Andris Kundziņš atzina, ka ūdens līmenis Daugavā nedaudz kāpa rīta pusē, taču vēlāk tas nedaudz samazinājās. Arī viņa vērtējumā situācija Daugavā ir mierīga.

Līdzīgu redzējumu par ūdens līmeni Latvijas lielākajā upē pauda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Pļaviņu posteņa komandieris Ingus Krasovskis, kurš atzina, ka arī Pļaviņu pusē situācija ir mierīga.

Jau ziņots, ka Daugavas posmā pie Jēkabpils var bīstami paaugstināties ūdens līmenis, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Saistītie raksti

LVĢMC informēja, ka šodien plkst.15 ūdens līmenis Zeļķos bija 75,42 metri, kas ir 74 centimetri zem bīstami augstā ūdens līmeņa atzīmes. Pie Zeļķiem vēl joprojām ir applūdušas palienes un ūdens līmenis ir augsts.

Tāpat šodien plkst.15.15 ūdens līmenis Jēkabpilī sasniedza 81,31 metru, kas ir tikai 38 centimetri zem bīstami augstā ūdens līmeņa atzīmes. Iespējams, ka šajā Daugavas posmā tiks pārsniegtas bīstama ūdens līmeņa atzīmes, pieļauj LVĢMC.

LA.lv