Uncategorized

Plūdu draudi veidojas Lielupē 16

Foto – LETA

Pašlaik plūdu draudi veidojas Lielupes baseinā, kur ir palielinājies ūdens līmenis, ir sakustējies ledus un var veidoties tā sastrēgumi, šorīt Latvijas Televīzijā pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidroģeoloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa.

Krūmiņa stāstīja, ka ūdens līmenis upēs turpina celties, īpaši Latvijas vidienē, kur arī situācija veidojas visbīstamākā, jo ne vien līst, bet arī vēl ir saglabājusies sniega sega. Kurzemē palu problēmas pašlaik nav gaidāmas, jo sniegs jau ir nokusis. Sinoptiķi par situācijas attīstību regulāri informē glābējus.

Sinoptiķe mierināja, ka situācija upēs pašlaik tomēr nav kritiska, jo ledus ir veidojies tikai pāris nedēļas un nav ļoti biezs. Pavasara plūdos situācija parasti ir bēdīgāka, jo tad ledus ir biezāks. Krūmiņa prognozēja, ka stabilāks sals Latvijā atnāks ap janvāra beigām un ledus vēl izveidosies, jo tradicionāli aukstākais mēnesis Latvijā ir februāris.

Krūmiņa uzsvēra, ka šādi ziemas pali Latvijā nav nekas neparasts un bieži atkušņi ir visai tipiski, piemēram, 90.gados ledus no upēm ziemas laikā izgājis vairākkārt. Mūsu reģionam netipiskāk būtu tas, ja divus mēnešus no vietas būtu stabils sals, piebilda sinoptiķe.

LA.lv