Pasaulē

Plūdu piemeklētajā Hjūstonā izsludināta komandanta stunda 0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Varas iestādes ASV Taksasas štata Hjūstonas pilsētā otrdien izsludināja nakts komandanta stundu, lai novērstu evakuēto namu izlaupīšanu pēc plūdiem, kurus Teksasā izraisījusi tropiskā vētra “Hārvijs”.

Hjūstonas mērs Silvestrs Tērners tviterī paziņoja, ka komandanta stunda ir spēkā no pusnakts līdz plkst. pieciem no rīta pēc vietējā laika.

Iepriekš bija ziņots, ka komandanta stunda sāksies plkst. 22, bet tās sākums tika pārcelts uz pusnakti, “lai ļautu brīvprātīgajiem un citiem veikt savu dižo darbu”.

“Mums ir tūkstošiem cilvēku, kas atrodas ārpus savām mājām, patversmēs, gaidot ūdens līmeņa krišanos,” Tērners pirms tam paziņoja preses konferencē.

“Pašreizējās situācijas dēļ un tāpēc, ka tik daudz cilvēku ir ārpus savām mājām, nav elektrības un ir bīstami atrasties uz ceļiem vēlā naktī, es esmu nolēmis noteikt komandanta stundu, kas sāksies šonakt,” teica mērs.

Hjūstonas policijas priekšnieks Ārts Asevedo bija ieteicis mēram noteikt komandanta stundu pēc vairākām ziņām par bruņotām laupīšanām Hjūstonā, kas ir ceturtā lielākā ASV pilsēta.

Galerijas nosaukums
LA.lv