×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Plūdu posts un… skaistums

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Vakar Pļaviņās pēc Daugavas plūdu posta dienām simtiem cilvēku no Latvijas malu malām vēroja un fotografēja dabas varenā spēka atstātos iespaidīgos ledus krāvumus, kas vietām, skatot no ūdens līmeņa, sniedzas pat 10 metru augstumā.


 

Bet iedzīvotāji, iestādes un ugunsdzēsēji, stundas neskaitot, sakopa pilsētu – vāca sanesumus, tīrīja telpas, sūknēja ūdeni no pagrabiem un akām, žāvēja to, kas vēl ir derīgs, bet vairs nelietojamās lietas, pat dīvānus un atpūtas krēslus meta atkritumu kaudzēs.

“Plūdu posts un skaistums,” tā īsi redzēto raksturoja Rūjienas iedzīvotāja Gunta Peterēna, kas bija ieradusies kopā ar savu kuplo ģimeni. “Pie mums Rūjas upe arī pārplūda, bet to, kas noticis šeit, ar prātu grūti aptvert.” Reimars Rubenis no Ērgļu novada komentēja tā: “Ja nebūtu jaunuzceltā aizsargdambja, būtu gandrīz kā Sibīrijā manos izsūtījuma gados, kad plūdu straume nesa māju, uz kuras jumta stāvēja gailis.”

Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde atzina, ka dambi, iespējams, vajadzēja būvēt nedaudz augstāku, jo ūdens un ledus vietām gāja pāri, taču daļa iedzīvotāju protestējuši, sakot, ka augstāku nevar, lai neaizsegtu skatu uz Daugavu. “Tomēr dambis pirmās ugunskristības izturēja – ja ledus gabali triektos pilsētā, daudzas mājas stipri ciestu, bet nelielās ēkas vienkārši aiznestu,” rezumēja novada galva.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+