×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Plūdu risku mazināšanai lauku teritorijās būs pieejams ES finansējums

Foto - ogresnovads.lvFoto - ogresnovads.lv

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus plūdu risku mazināšanai lauku teritorijās. Šim mērķim no ERAF kopumā paredzēti vairāk nekā 36 miljoni eiro, LA.lv pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Luste.

ERAF līdzfinansēto projektu ietvaros līdz 2022. gada nogalei plānots atjaunot 30 hidrobūves un valsts nozīmes ūdensnotekas vairāk nekā 340 km garumā, kā arī atjaunot dabiskās teritorijas – zaļo infrastruktūru – un izmantot videi draudzīgus meliorācijas sistēmas vides elementus plūdu riska novēršanai.

Projektu realizācijai līdz 2018. gada beigām pieejami vairāk nekā 12,9 miljoni eiro no ERAF, savukārt kopumā 2014. – 2020. gada plānošanas periodā plūdu risku mazināšanai laukos paredzētais kopējais attiecināmais finansējums ir 43 390 019 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 36 881 516 eiro un valsts budžeta finansējums – 6 508 503 eiro.

No šā gada 22. marta līdz 2018. gada 31. decembrim projektu iesniedzējs ierobežotajā projektu iesniegumu atlasē ir valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi”. Par specifisko atbalstu atbildīgās iestādes funkcijas pilda Zemkopības ministrija.

Projektu iesniegumu atlasi CFLA uzsāk brīdī, kad ir definēti nosacījumi ES fondu darbības programmā ietverto specifisko atbalsta mērķu ieviešanai, ko atbilstoši ES fondu vadības sistēmai izstrādā nozaru ministrijas. Nosacījumus apstiprina valdība un izdod Ministru kabineta noteikumu formā.

ES fondu vadībā CFLA par prioritāti ir izvirzījusi iespēju visu ar projekta īstenošanu saistītās dokumentācijas apriti organizēt elektroniski, tādējādi nodrošinot Eiropas Komisijas iniciatīvas E-kohēzija ieviešanu.

Klientu apkalpošanu un klātienes konsultācijas CFLA nodrošina Klientu apkalpošanas centrā Vecrīgā, Meistaru ielā 10, 1. stāvā, kā arī reģionos – CFLA reģionālajās nodaļās Cēsīs, Kuldīgā un Rēzeknē. Reģionālās nodaļas izveide plānota arī Zemgalē, piebilda Luste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+