×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Plūdu risku mazināšanai mazajām HES būs stingrākas prasības

LETALETA

Lai mazinātu plūdu riskus mazo hidroelektrostaciju (HES) darbības zonā, varētu noteikt stingrākas prasības HES darbībai un lielākas tiesības reģionālai vides pārvaldei vērsties pret tiem, kas prasības neievēros, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotie grozījumi noteikumos par ūdens resursu lietošanas atļauju.

 

Grozījumus rīt, 22.augustā, plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē. Tie paredz, ka turpmāk tām hidrotehniskajām būvēm, kuras var radīt plūdu draudus piegulošajā teritorijā, būs jāizmanto tādas aizvaru konstrukcijas, kuras plūdu apdraudējuma laikā var darbināt nepārtraukti un netraucēti. Savukārt reģionālajai vides pārvaldei būs tiesības pieprasīt ūdenskrātuvē augšpus aizsprosta uzstādīt nepārtrauktas uzskaites ūdens līmeņa mērītājus, kuri ļaus objektīvāk kontrolēt ūdens līmeņa izmaiņas un atļaujas nosacījumu ievērošanu.

Tāpat plānots, ka reģionālajai vides pārvaldei būs tiesības apturēt uz laiku vai pilnībā anulēt atļauju, ja HES darbības rezultātā apkārtējās teritorijas tiek pakļautas applūšanas riskam. Ar grozījumiem iecerēts arī panākt plašāku nevalstisko organizāciju, Veselības inspekcijas, vietējās pašvaldības un citu institūciju iesaisti HES darbības ūdens resursu lietošanas atļaujas izsniegšanas procesā.

Kā norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), mazajiem HES ir ne tikai jārūpējas par saviem ienākumiem, vides saglabāšanu un zivju resursiem bet jāizmanto tādas tehnoloģijas, kas neapdraud apkārtējo teritoriju iedzīvotājus un ļauj operatīvi, arī ziemas laikā, regulēt ūdens līmeni. “Lai arī lielākā daļa mazo HES strādā godprātīgi, jaunais regulējums ļaus sabalansēt uzņēmēju un iedzīvotāju intereses plūdu risku teritorijās,” pauž ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+