Laukos
Politika

Plūdu mazināšanai par 6 miljoniem eiro atjaunos Ogres un Ikšķiles dambjus 0

Foto LETA

VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) Ogres un Ikšķiles novadā sākusi īstenot divus vērienīgus projektus plūdu risku samazināšanai lauku teritorijā – Rīgas HES ūdenskrātuves Ogres un Ikšķiles aizsargdambju atjaunošanu.

Projekti tiek realizēti par ES Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. Ikšķiles aizsargdambja atjaunošanas kopējais plānotais finansējums ir 3,34 miljoni eiro (ERAF finansējums – 2,84 miljoni eiro, Latvijas līdzfinansējums – 0,5 miljoni eiro).

Savukārt Ogres aizsargdambja atjaunošanas kopējais plānotais finansējums ir 3,3 miljoni eiro (ERAF finansējums – 2,8 miljoni eiro, Latvijas līdzfinansējums – 0,5 miljoni eiro).

Ogres aizsargdambja atjaunošana plānota līdz 2018. gada jūlijam, bet Ikšķiles aizsargdambja – līdz 2018. gada jūnijam.

ZMNĪ ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt plūdu riskus lauku teritorijās” ietvaros ir sākusi valstij piederošu hidrotehnisko būvju atjaunošanas un pārbūves, kā arī valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošanas projektu īstenošanu.

Šā atbalsta mērķis ir samazināt plūdu apdraudējumu valstij piederošo hidrobūvju aizsargātās un regulēto potomālo upju piegulošās platībās, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības attīstību, uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī palielinot dabas teritoriju vērtību, pievilcīgumu un produktīvu izmantošanu Latvijas lauku teritorijā.

Līdz 2022. gada 31. decembrim tiks atjaunotas vai pārbūvētas vismaz 30 hidrobūves un atjaunotas valsts nozīmes ūdensnotekas vismaz 342 km garumā. Par 35 000 ha tiks samazināts plūdu apdraudējums hidrobūvju aizsargātajā platībā, un plūdu apdraudēto iedzīvotāju skaits Latvijas lauku teritorijā tiks samazināts līdz 8500.

Atbalsta mērķu īstenošanai paredzēts finansējums 43,4 miljonu eiro apjomā, tai skaitā 36,9 miljoni eiro no ERAF un 6,5 miljoni eiro no Latvijas valsts budžeta.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
5 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas