LETA

“Plus punkta” vadība: dāņu investors izkrāpj naudu un noved “Plus punktu” līdz bankrotam (papildināts) 0

Dāņu investors izkrāpis naudu un novedis mazumtirdzniecības uzņēmumu SIA “Plus punkts” līdz bankrotam, tāpēc tiek gatavoti dokumenti maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai tiesā, uzskata uzņēmuma vadība.

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

“Plus punkta” valdes locekle Tatjana Takčidi paziņojumā medijiem klāsta, ka pērn decembrī tā brīža “Plus punkta” īpašnieks – Lihtenšteinas kompānija “Ibofa Establishment” – noslēdza līgumu par 100% uzņēmuma daļu pārdošanu dāņu investoram, kuru pārstāvēja Larss Lundgārds Simonsens. Darījuma nodrošināšanai Simonsens piesaistīja AS “SEB banka” finansējumu. Kopējā darījuma summa saskaņā ar līgumu bija 6,5 miljoni eiro (4,6 miljoni latu). Tomēr pirkuma līguma noteikumi neesot izpildīti līdz pat šim brīdim.

Saistību neizpildes dēļ “Ibofa Establishment” apturēja darījumu un atjaunoja kontroli pār “Plus punkta” kapitāla daļām, taču aina, kas atklājās, pēc Takčidi vārdiem, esot šokējoša.

CITI ŠOBRĪD LASA

“SEB banka” visā darījuma gaitā esot atbalstījusi Simonsena ieceres un bijusi pilnībā droša par dāņu investora finanšu pietiekamību un sekmīgu darījuma noslēgšanu. Tāpat “SEB banka” vairākkārt uzsvēra, ka minētā darījuma īstenošanu atbalstīs vienīgi tad, ja “Plus punkta” kapitāldaļu pircējs būs Simonsena pārstāvēts uzņēmums “Plus punkts Holding Ltd”, kas izraisīja zināmu neizpratni par “SEB bankas” attieksmi pret darījumu, norāda Takčidi.

Savukārt “SEB bankas” pārstāve Agnese Strazda biznesa portālam “Nozare.lv” atzīmē, ka saskaņā ar banku darbības pamatprincipiem klientu datu konfidencialitāte ir “SEB bankas” prioritāte, un, lai arī kādā sadarbības posmā banka atrodas ar klientu, “SEB” publiski šo sadarbību un attiecības nekomentē.

Saskaņā ar darījuma konta līguma nosacījumiem “Ibofa Establishment” 2013.gada 28.martā veica “Plus punkta” 100% kapitāla daļu īpašumtiesību pārreģistrēšanu jaunajam īpašniekam “Plus punkts Holding Ltd”, kā arī nodeva “SEB bankai” visas komercķīlas. Taču darījuma konta līgumā paredzētajā termiņā “Ibofa Estabilshment” nesaņēma nevienu eirocentu no pirkuma maksas. Darījuma konta līguma termiņi tika vairākkārtēji pagarināti, lai dotu iespēju pircējam nokārtot it kā tehniskas dabas jautājumus, kā to skaidrojis Simonsens.

Tikai 9.jūlijā saskaņā ar līgumiem, kas noslēgti ar “Plus punkts Holding Ltd”, “SEB banka” veikusi “Plus punkta” saistību refinansēšanu 3,55 miljonu eiro (2,5 miljonu latu) apmērā, tādējādi izpildot daļu no pirkuma līguma noteikumiem par pirkuma maksas samaksu. Pārējās pirkuma summas daļas samaksa saskaņā ar vienošanos tika paredzēta vairākos maksājumos ar atliktu termiņu.

Tomēr “Plus punkts Holding Ltd” neesot pildījis atliktā maksājuma noteikumus. Pēc atkārtotiem brīdinājumiem par darījuma apturēšanu, kā arī konstatējot to, ka “Plus punkts” pārstājis maksāt piegādātājiem, “Ibofa Establishment” nolēmusi apturēt darījumu un atjaunot kontroli pār ”Plus punkta” kapitāla daļām. Kontroles atjaunošanas brīdī 28.augustā “Plus punkts Holding Ltd” nebija uzņēmumam “Ibofa Establishment” samaksājis pirkuma maksu 2 417 298 eiro (1 698 886 lati), bet “Plus punkta” apgrozāmajos līdzekļos trūka finanšu vairāk nekā 1,2 miljonu latu apmērā, norāda Takčidi.

Reklāma
Reklāma

Analizējot “Plus punkta” finanšu rādītājus, konstatēts, ka pēdējo sešu mēnešu laikā, kad uzņēmumu kontrolēja dāņu investors Simonsens, neprofesionālas uzņēmuma saimnieciskās darbības organizēšanas rezultātā uzņēmums ir darbojies ar ievērojamiem zaudējumiem.

Takčidi apgalvo, ka uzņēmumā ne tikai nav ieguldīti apgrozāmie līdzekļi, kā to solīja dāņu investors un kā paziņojumā par līdzekļu piešķiršanu vēstīja “SEB banka”, bet no uzņēmuma neskaidrā virzienā ir aizplūduši arī ievērojami finanšu līdzekļi. Vairākus mēnešus nav veikta arī samaksa dažādiem preču un pakalpojumu piegādātājiem. Ņemot vērā šos apstākļus, “Plus punkts” ir nonācis līdz situācijai, kad var runāt par maksātnespēju, un patlaban tiek gatavoti dokumenti maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai tiesā.

Pēc “Plus punkta” kapitāldaļu īpašumtiesību atjaunošanas uzņēmumam “Ibofa Establishment” Simonsens ne tikai nav mēģinājis glābt darījumu un vienoties par pirkuma maksas samaksu, bet ir arī organizējis un veicis “Plus punkta” mantas un naudas līdzekļu zādzības lielos apmēros, paziņojumā raksta Takčidi. Par šo faktu “Plus punkta” vadība jau ir vērsusies Valsts policijā un prokuratūrā ar iesniegumiem par kriminālprocesa sākšanu.

Kā ziņots, Rīgā jau ir slēgtas vairākas “Plus punkta” tirdzniecības vietas. Iepriekš, pamatojoties uz līguma saistību nepildīšanu, vairākos “Plus punkta” veikalos, kas atradās SIA “Maxima Latvija” tirdzniecības centros, ir atslēgta elektrība, savukārt vairumtirdzniecības un piegādes uzņēmums SIA “Preses serviss” nosūtījis “Plus punktam” brīdinājumu par maksātnespējas pieteikumu.

Šī gada 28.augustā “Plus punkts” nonāca atpakaļ pie iepriekšējā īpašnieka “Ibofa Establishment”, liecina “Firmas.lv” informācija. Tad reģistrētas arī izmaiņas valdes sastāvā. No 28.augusta par vienīgo valdes locekli kļuvusi Takčidi, nomainot līdzšinējos valdes priekšsēdētāju Svetlanu Kiseļovu un valdes locekli Raiti Kvēpu.

Jau vēstīts, ka e-talona tirdzniecība “Plus punkta” veikalos tika apturēta no 25.aprīļa līdz maija beigām, jo uzņēmums nebija atmaksājis “Rīgas kartei” naudu par pārdotajiem e-taloniem. No 22.aprīļa sadarbību ar “Plus punktu” uz laiku bija pārtraucis arī preses piegādātājs “Preses serviss”, jo tirgotājs ilgstoši kavējis maksājumus par piegādātajiem preses izdevumiem. Kavētās parādsaistības pārsniedza 190 000 latu. Mēneša laikā uzņēmumam izdevās parādus samaksāt un atjaunot gan preses piegādi, gan e-talonu tirdzniecību.

Tomēr septembrī “Plus punkta” veikalos atkal apturēta e-talonu tirdzniecība, kā arī preses izdevumu piegādes, jo uzņēmums atkārtoti nav nokārtojis finansiālās saistības pret pakalpojumu sniedzējiem. Kopējā parādsaistību summa, ko “Plus punkts” ir parādā uzņēmumiem “Preses serviss” un “Rīgas kartes”, varētu būt mērāma ap 200 000 latu.

“Plus punkta” peļņa 2011.gadā bija 358 828 lati, bet 2010.gadā – 3035 lati. Savukārt “Plus punkta” apgrozījums 2011.gadā saruka par 4,7% – no 23,98 miljoniem latu 2010.gadā līdz 22,84 miljoniem latu 2011.gadā, liecina “Firmas.lv” informācija. Dati par “Plus punkta” 2012.gada finanšu rādītājiem nav pieejami.

“Plus punkts” dibināts 1996.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 572 594 lati.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.