Foto – LETA

“Plus punkts” presi nepiegādā, cieš lasītājs 0

Kopš pirmdienas aptuveni 160 uzņēmuma “Plus punkts” kioskos visā Latvijā nepārdod laikrakstus un žurnālus. Kā ziņo plašsaziņas līdzekļu vairumtirgotājs SIA “Preses serviss” – piegāde pārtraukta tāpēc, ka “Plus punkts” ilgu laiku nenorēķinās par piegādātajiem preses izdevumiem un ir sakrājis Ls 190 000 lielu parādu.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis teic, ka ir uztraukts par situāciju, jo viņam neesot izdevies sazināties ar “Plus punkta” pārstāvjiem. “”Plus punkts” parāda attieksmi pret izdevējiem, un tā ir nepieņemama. Būtu tikai solīdi, ja arī mēs kā poligrāfijas industrijas pārstāvji saņemtu informāciju par notiekošo. “Plus punkta” attieksme rosina uz pieņēmumu, ka uzņēmumam patiešām ir nenokārtotas saistības ar plašsaziņas līdzekļu vairumtirgotāju,” tā G. Līcis.

SIA “Preses serviss” mārketinga direktore Inga Samoviča paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem vērš uzmanību – preses izdevumu piegāde “Plus punkta” tirdzniecības vietām būs apturēta līdz brīdim, kamēr parādnieks pilnībā atlīdzinās visu parādu. SIA “Preses serviss” valdes priekšsēdētājs Jānis Vaivods situāciju raksturo tā: “Saprotam, ka uzņēmējdarbībā jāsaskaras ar dažādiem samezglojumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī agrāk ar uzņēmumu “Plus punkts” veiksmīgi risinājām problēmas ar kavētiem maksājumiem, tāpēc ceru, ka radīs operatīvu risinājumu parādsaistību dzēšanai un preses izdevumu piegāžu atjaunošanai.”

Portālā “Firmas.lv” atrodama informācija, ka šā gada martā par “Plus punkta” īpašniekiem kļuva SIA “Plus punkts Holding Ltd.”, kura 16% pieder Dānijas investoram. Savukārt vairākums akciju pieder Rīgā reģistrētai firmai “Chardell Assets management Ltd.”, kuras vienīgā īpašniece ir Jeļena Jatina. Jaunie īpašnieki solīja līdz 2015. gadam Latvijā nomainīt vecās, neefektīvās tirdzniecības vietas un atvērt jaunas, lai to kopējais skaits sasniegtu 200, kā arī izveidot kafejnīcas ar piekļuvi internetam. Pēc pirmā attīstības posma bija iecerēta akciju emisija un akciju kotēšana kādā no biržas oficiālajiem sarakstiem. “Plus punkta” padomes priekšsēdētājs Lars Simonsens pēc darījuma veikšanas aģentūrai LETA darbību nākotnē iezīmēja tā: “Mēs veidojam sociāli atbildīgu biznesu. Esam ieinteresēti, lai bizness attīstītos vienmērīgi visā valstī, cilvēkiem būtu darbs un komfortabla dzīves vide arī ārpus Rīgas, lai cilvēki paliktu Latvijā.” Ja 160 vietās Latvijā nevar nopirkt jaunos plašsaziņas līdzekļus, tad par sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību to dēvēt gan nevar.

Vakar no rīta no SIA “Plus punkts” biroja saņēmu solījumu, ka pēc sapulces kāds no uzņēmuma darbiniekiem sazināsies ar “Latvijas Avīzes” redakciju. Dienas vidū sekretārei atgādinājām viņas solīto un saņēmām atbildi, ka lūgums vadībai nodots, bet “cilvēki ir aizņemti, viņiem ir arī citi darbi”. Tomēr līdz dienas beigām atbildi no “Plus punkta” nesaņēmu.

Vēl uzmanības vērts ir fakts, ka preses izdevumu vairumtirgotājs SIA “Preses serviss” pieder tiem pašiem īpašniekiem – norvēģu uzņēmumam “Reitan Convenience”, kas Latvijā kontrolē SIA “Narvesen Baltija” – “Plus punkta” konkurentu pirmās nepieciešamības produktu tirdzniecībā. “Narvesen Baltija” Latvijā ir 242 tirdzniecības vietas.

Kā rīkoties lasītājiem, kas ierastajā tirdzniecības vietā vairs nevar nopirkt žurnālus un laikrakstus, tostarp visvairāk pieprasīto “Latvijas Avīzi”? Iespējams, apsvērt iespēju laikrakstu abonēt. Vai iegādāties citos kioskos vai pasta nodaļās.