×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

PMLP: dzīvot ar bēgļu pabalstu 139 eiro ir sarežģīti (14)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki".

Bēgļiem ar saņemto 139 eiro pabalstu ir ļoti sarežģīti sākt dzīvi ārpus Patvēruma meklētāju centra, aģentūrai BNS pastāstīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

“Lai īrētu dzīvokli, ir nepieciešama pirmā iemaksa par diviem mēnešiem. Tāpat statusu saņēmušajiem ir arī jāmaksā komunālie maksājumi, ir nepieciešamas sadzīves lietas, lai sāktu patstāvīgu dzīvi un jāiegādājas iztika. Iespējams, ka kādam ir nepieciešama arī medicīniskā aprūpe un zāles,” norādīja PMLP, piebilstot, ka patvēruma meklētāju statusu saņēmušajiem pabalsts tika samazināts 2015.gadā.

PMLP sadarbībā ar citām institūcijām, konstatējot šīs problēmas, gatavo grozījumus Patvēruma likumā un meklē citus atbalsta veidus, lai savas kompetences ietvaros palīdzētu šajā situācijā.

Lai pievērstu uzmanību dzīves apstākļiem Latvijā, pagājušajā nedēļā ap 20 patvēruma meklētāju “Muceniekos” vienojās protesta akcijā. PMLP norāda, ka šāda veida protesta akcijas iepriekš nav bijušas, tomēr jautājumi par iespējām izdzīvot ar pieejamo finansējumu tiek saņemti regulāri.

Personām, kas ir saņēmušas bēgļa statusu, uzturēšanas pabalsta apmērs ir 139 eiro. Noteikumi paredz, ka gadījumā, ja bēgļu vai alternatīvā statusa ieguvušie ir ģimenes locekļi Patvēruma likumā izpratnē, tad vienai personai pabalsts būs 139 eiro, bet katram nākamajam ģimenes loceklim 97 eiro. Tāpat nepilngadīgai personai bez pavadības pabalsts arī būs 97 eiro apmērā. Savukārt laulātajiem būs savā starpā jāvienojās un iesniegumā jānorāda, kurš no viņiem pieprasa pabalstu 139 eiro apmērā un kurš 97 eiro apmērā.

Bēgļi var saņemt arī pabalstu valsts valodas apguvei – ne vairāk kā 49,80 eiro mēnesī.

Pabalsts noteikts minimālā ienākuma līmenī. Tāpat valsts iepriekš apņēmās pašvaldībām kompensēt izdevumus, kas saistīti ar bēgļu uzturēšanu.

Tāpat jau vēstīts, ka savukārt patvēruma meklētājiem, kas gaida statusa piešķiršanu, dienas nauda ir palielināta līdz trim eiro dienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Apkārt Muceniekiem ir lieli meži, ejiet sēnēs, ogās, tos pārdodiet, būs jums vēl trīsreiz tik daudz iztikšanai, laiski gozēties uz soliņiem,prātojot par miljoniem, un domājot kuru valsti vēl varētu piečakarēt, pārsvarā tāda ir jūsu, bēgļu, īstā seja. Ir noskaidrots ka tikai 5% no visiem klaidoņiem ir tiešām ar karadarbību saistīti bēgļi, pārējie ir pakļāvušies Sorosistu musināšanai, kas saistīta ar Eiropas iznīcināšanu.

 2. Ne jau valsts maksā jums algu, bet darba devējs. No viņa arī prasiet.

 3. Cetru cilveeku gimene..sanjems 139+97+97+97..saakumam, kameer nestraadaa var noiireet kopmiitnes istabinju.nu piemeeram “Turiibaa”..un mentori tacu tur var paliidzeet..tas nebuutu daargi..tur pat gultas velju regulaari nomaina..nav pashiem jaamazgaa..ir koplietoshanas virtuves, dushas..pieejamas veljasmasiinas..tiiriibaa, siltumaa..ko veel vareetu gribeet no kara posta beegosie? un tad arii paareejiem teerinjiem tur paliek vairaak kaa 300 euro..nu iztikt var..un tad jau kad iemaacaas valodu un straadaa abi vecaaki, tad jau var domaat kaa iireet glaunus dziivokljus..bet akuraat taapat ir arii muusu cilveekiem..lai labi dziivotu daudz jaastraadaa..taapat vien te neko nekaisa..

 4. nežēlīgās tautasdziesmas Atbildēt

  Dod, māmiņa, kam dodama, atdod mani zaldātam!
  Zaldāts mīlēs pienācīgi, vienmēr blakus stāvēdams,
  Vienmēr blakus stāvēdams, no bēgļiem sargādams,
  No bēgļiem sargādams automātu rociņā.

 5. būtu aizbraukuši Atbildēt

  jo 3 eiro dienā nav tāda sapņu nauda, kuras dēļ kāds atteiktos no adekvātas algas un pensijas.

 6. nežēlīgās tautasdziesmas Atbildēt

  Dod, māmiņa, kam dodama, nedod mani mentoram!
  Mentors mīlēs nežēlīgi, tik par bēgļiem domādams,
  Tik par bēgļiem domādams, manas rūpes aizmirsdams,
  Manas rūpes aizmirsdams – to nemaz neesot!

 7. nežēlīgās tautasdziesmas Atbildēt

  Dod māmiņa, kam dodama, nedod mani premjeram!
  Premjers mīlēs nežēlīgi, nodokļnaudu atņemdams,
  Nodokļnaudu atņemdams un bēgļiem atdodams,
  Un bēgļiem atdodams – tiem vairāk vajagot!

 8. Lai straadaa mentori:) lai sadarbojaas ar pensionaariem, daudzbeernu gimeneem , cilveekiem ar invaliditaati..un citiem maznodrosinaatajiem Latvijas ieziemiesiem…es domaaju, ka vinji labpraat daliisies savaa pieredzee..savaa ilggadiigfajaa pieredzee..Daudzos gadiijumos vinjiem pat 139 euro nesanaak, bet nu redz kaut kaa izdziivo..un arii ne tuvu katram mums ir savs personiigais maajoklis..daudzi to iiree..nu gluzi taapat , kaa tas buus jaadara patveeruma mekleetaajiem peec statusa pieskirsanas…Un ja vinjiem taa videejaa gimene cetri cilveeki ..139+97+97+97..un ja veel taas laipniluudzam organizaacijas paliidzees ar paartikas pakaam..un veel kaut ko..nu izdziivot var..un galu galaa lai tak iet straadaat..vienkaarsaakos darbinjus jau var arii bez iipasaam valodas zinaasanaam..mentori tak var piepaliidzeet saprast..ko un kaa ir jaadara..domaaju, ja taadas summas maksaatu muusu gimeneem daudzi nemaz nebuutu aizbraukushi..bet savus vieglu roku palaizam..lai tagfad dikti spariigi domaatu, kaa tad shiem vairaak iedotu..tiiri ciniski attieciibaa pret mums..palaist pa veejam jaunus straadaat gribosus un varosus pilsonjus..to vietaa sanjemot..nu to ko sanjemam..

 9. nežēlīgās tautasdziesmas Atbildēt

  Dod māniņa, kam dodama, nedod mani bēglīšam!
  Bēglīts mīlēs nežēlīgi, ar nikabu apsegdams,
  Ar nikabu apsegdams, uz Sīriju vervēdams,
  Uz Sīriju vervēdams teroristu armijā.

 10. tajos %,kuri absolūti neatbalsta arābu un āfrikāņu ” skolotāju un inženieru” uzņemšanu Latvijā,taču uzskatu,ka mūsu valdība ir atkal ” uzkāpusi uz kārtējā grābekļa”.Neviens no tiem,kuri te ir ieradušies labprātīgi uz šejieni nav braucis.Visi viņi ir pierunāti un ievesti tumsas aizsegā.Nu un kas tagad atliek-lai cik bēdīgi nebūtu,jāpilda tas,ko apsolīja un tiem,kuri solīja.Tautas vairākums jau no paša sākuma bija PRET.

 11. "pri čom" te Latvija ? Atbildēt

  Prasiet mērķelei, kura jums sasolīja zelta kalnus !
  Uzgrūda te uz kakla savus fričiem nevajadzīgos “speciālistus”!

 12. no vecākiem aizejot, uzsākt savu dzīvi vajadzēja ar vienu somu, nedaudz apģērba, un vairāk nekas, jo nebiju jau vecākiem vienīgais bērns, pārējo nācās nopelnīt pašam, strādājot un pamazām iegādājoties visu nepieciešamo, uzreiz nevarēja atļauties īrēt dzīvokli, bet tikai istabiņu, nekas ar laiku, visu sagādāju..
  UN Latvijā šādā situācijā ir daudzi jaunieši, kuriem vecāki daudz nevar palīdzēt.

 13. bēglītis, bēglītis, parazīts un mērglītisd Atbildēt

  No Latvijas algām dzīvot UN maksāt rēķinus ir vēl sarežģītāk! Tikai nevienu pārrijušos birokrātu un nevienu liekulīgu sociālistu tas neuztrauc!

 14. Pēc Sīrijas kara beigām "bēgļus" jāizraida no Latvijas Atbildēt

  Un latviešu studentam ar 25-50 eiro mēnesī ir viegli izdzīvot? Laukos gandrīz nevienā daudzbērnu ģimenē nesanāk 139 eiro uz cilvēku.

Draugiem Facebook Twitter Google+