×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
25. maijs, 2017
Drukāt

PMLP “uz bēgļu rēķina” izmaksā 200 000 eiro nepamatotās prēmijās (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Klientu pieņemšanas telpa Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 2.nodaļā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ar patvēruma meklētāju uzņemšanai paredzētiem līdzekļiem pērn risinājusi pārvaldes zemo algu problēmas.

Valsts kontrole nupat veiktajā revīzijā secinājusi, ka pārvalde ir izmaksājusi 200 000 eiro prēmijās 59 ar patvēruma meklētāju uzņemšanas rīcības plānu tieši nesaistītiem darbiniekiem.

Šī nauda bija palikusi pāri no līdzekļiem, kas bija paredzēti 16 jaunu darba vietu izveidošanai. Tā kā patvēruma meklētāju skaita pieaugums bijis mazāks nekā plānots, darbā pieņemti tikai seši jauni darbinieki.

Ilze Grīnhofa, Valsts kontroles padomes locekle
Šī jau veidojas par tādu ierastu praksi, ka faktiski iestādes pieprasa vairāk štata vietas, nekā tām ir nepieciešams, un līdz ar to veidojas šis līdzekļu pārpalikums, ko, protams, līdzīgi kā šajā gadījumā var izlietot arī citu personu materiālai stimulēšanai un prēmijām. Līdz ar to šajā situācijā mēs uzskatām, ka šie līdzekļi nebija jāizlieto, tie bija jāatgriež atpakaļ valsts budžetā.

Pārvalde Valsts kontroles pārmetumus noraida un uzsver, ka rīcības plānā paredzētie uzdevumi izpildīti.

Santa Jonate, PMLP pārstāve
Patvēruma meklētāju likumā tika veikti grozījumi, kur, piemēram, Valsts robežsardzes funkcijas daļēji tika pārņemtas PMLP, tāpat arī procedūra divas reizes īsāka veidota, lai varētu ātrāk izpildīt rīcības plānā sniegtos un uzdotos uzdevumus, tika secināts, ka nebūs pietiekami daudz laika, lai varētu veikt jaunu darbinieku apmācību. Līdz ar to šie finanšu līdzekļi tika novirzīti jau esošo darbinieku motivēšanai un arī atalgojuma palielināšanai. Piemēram, vecākais eksperts, kurš pirms nodokļu nomaksas saņem 650 eiro, saņēma 750 eiro.

Valsts kontrole aicina nākotnē šādas situācijas nepieļaut, bet pārvaldē atzina, ka šogad šādas prēmijas darbiniekiem nav paredzētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Sods-sabiedriskais nopēlums!

 2. Latvija mudž no šādiem siseņiem,kas apēd citu rūpīgi audzētu ražu.Šis tad arī lai ir pēdējais piliens manā kā vēlētāja mūžā.Līdz šim nebiju izlaidis nevienas brīvvalsts vēlēšanas un, redz, kādu rezultātu esmu sasniedzis ar it kā pareizu izvēli.Paldies visiem jebkad ievēlētajiem par demokrātijas” patiesajiem” sasniegumiem.

 3. Ķīnas valstsvīri sekmīgi apkaro korupciju visos līmeņos ik gadu atļaujot izpildīt ap 10000 nāves sodus un piespriežot ilgstošus cietumsodus.Sodi tiek izpildīti tautai uzskatāmā veidā.Tikai šādā veidā var nodrošināt valsts uzplaukumu,atbrīvojot to no korupcijas sērgu.Rietumu ,,demokrātijās,, nāves sodi atcelti pat par visbriesmīgākiem noziegumiem ,latvija izceļās ar tā saucamo ,,noilgumu,, ar ko veiksmīgi izpestīja blēžus no 3 miljonu afēras ,tam sekos digitālās lietas skandāls un tiesāšanās ar ,,hūti,,.Ķīnā tādi kā šķēle un vinam līdzīgie sen būtu nošauti.

 4. Un tas ir tikai vienā Valsts kantorī 100% visos valsts kantoros ,tas notiek izzog ,izmaksā neadekvātās premijas,bāriņtiesām kanceleju preču izmaksas par astranomiskām summām, sanāk ,ka tur raksta 29 stundas dienaktī ,par kafijām paklusēsim,valsts konkursi pilnīga fikcija,uzvar tiem kam vajag-un tas ir visos valsts kantoros -kuri patiesībā uz nebēdu izzog-bet kam lai sūdzās ja visam rāda piemēru a
  un atbalsta saeima,vid,knab un t.t.

 5. Aferistu valstele . Ierednu paraziti ir rijigi , ka vajas aitas .

 6. Ak Dievs, vai Latvijā kādreiz beigsies šī sērga – shēmošana un valsts līdzekļu izlaupīšana? Spriežot pēc ilgstošās lielās pieredzes shēmošanā, kas sākas jau no visaugstākajām valsts parvaldes institūcijām, nekad. Šeit vajadzgi daudz radikālāki līdzekļi, bet pašreizējā valsts iekārta diez vai uz to spējīga, jo izskatās, ka shēmosanā un valsts kases izlaupīšanā iesaistīti visi valsts pārvaldes dienesti, kas savstarpēji saistīti ar noziedzīgiem darījumiem.

 7. Uz bēgļu rēķina?!? Atbildēt

  Tā ir nodokļu naudiņa, kamī biroparazīti iegrābušies!

 8. Nabadzīgā un korumpētā valstī daudz aizvainoto!

 9. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

 10. REALAS MAITAS- un // bet seit cenzura ka jau pseido demokratiska latvija ierasts

 11. REALAS MAITAS- KAD UN KAS TO ATMAKSAS- / NEKAD SAI BANKROTEJUSAJA LATVIJAA

 12. Cik ilgi tas turpināsies?Un kā pārdevējai palielināt savu mazo algu?Šmaukt pircējus un neizdot atlikumu?Apmēram tas pats!Nelieši,pēc jums cietums raud!

  • Monika, situācija nav bezcerīga. Arī pārdevēja var iegūt augstāko izglītību, vēlams juridisko, apgūt vairākas svešvalodas un pieteikties darbam PMLP ar 450 eiro pēc nodokļu nomaksas. Nevajag mocīties tajā veikalā.

   • Nevar – tur ir miglas priekšā. 🙂
    Augstākā imigrantu uzņemšanas izglītība ? 🙂

   • Tās juridiskās izglītības nav gājušas labumā, ja nevar samesties brigādē un satamborēt neapgāžamu iesniegumu vajadzīgajā tiesā pret birokrātu mafiju.
    Nu jā, vieglāk jau ir neuzticīgus pārus vai veikalā cepumus čiepējus dzenāt… 🙂

 13. velns parāvis ! Atbildēt

  Ir gan tie “homo sovieticus” viena zagļu banda.

Draugiem Facebook Twitter Google+