Foto: LETA

Poga pie LNSO pie orķestra pults vēlētos redzēt arī augsta līmeņa viesdiriģentus 1

Ja finansējums atļautu, tad Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andris Poga vismaz piecas līdz sešas reizes sezonā pie orķestra pults vēlētos sagaidīt ļoti augsta līmeņa viesdiriģentus.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Intervijā aģentūrai LETA Poga stāstīja, ka ne tikai augsta līmeņa viesdiriģenti, bet arī solisti ļauj atplaukt orķestra skaņai, tādēļ arī ir nozīmīgi aicināt pie orķestra viesoties augstas klases profesionāļus.

Taujāts, kādus viesdiriģentus Poga vēlētos redzēt pie LNSO orķestra pults, viņš informēja, ka sarunas jau notiek ar Vladimiru Fedosejevu, kurš pie LNSO līdz šim viesojies divas reizes, no kurām pēdējā bija aizvadītās sezonas noslēguma koncerts. Tāpat pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma Rīgā piekritis viesoties Vasīlijs Sinaiskis, kurš ar orķestri koncertēs jau oktobrī, piedāvājot orķestra jubilejas koncertcikla koncertu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs ļoti vēlamies igauņu leģendāro maestro Nēmi Jervi, ar kuru jau tiek risinātas sarunas par sadarbību. Viņš turklāt ir izteicis vēlēšanos atskaņot latviešu mūziku. Šādu vēlmi ļoti reti pauž pasaules klases meistari, kuri nav latvieši. Jervi izteicis vēlēšanos atskaņot un ierakstīt kādu no Jāņa Ivanova simfonijām. Es uzskatu, ka šī gan orķestrim, gan arī klausītājiem būtu lieliska pieredze,” pauda LNSO galvenais diriģents.

Poga arī apstiprināja, ka notiek sarunas ar diriģentu Karelu Marku Šišonu, kurš ir piekritis pie orķestra viesoties nākamajā sezonā.

LNSO mākslinieciskais vadītājs skaidroja, ka neviens no augsta līmeņa viesdiriģentiem nebrauc mācīt orķestri tikai tehniskās gudrībās, jo tas lielā mērā ir ikdienas darbs un pie tā ir jāstrādā pašiem mūziķiem.

“Kad pie mums atbrauc augsta līmeņa viesdiriģents, mani vienmēr fascinē, kā viņš it kā visiem zināmā un daudzkārt spēlētā skaņdarbā spēj pavērt jaunus un negaidītus apvāršņus, krāsas, frāzējumu. Aizraut orķestra mūziķus nav nemaz tik viegli, sevišķi tos, kuri ilglaicīgi spēlējuši orķestrī un vienu vai otru simfoniju spēlējuši neskaitāmas reizes. Tā ir meistarības un enerģētikas lieta, un varbūt tāpēc izcili lielo pasaules maestro ir tik maz, jo ne kuram katram izdodas šo burvību panākt,” sacīja diriģents.

Viņš neslēpa, ka vienmēr jūtas pārsteigts, kā pie augsta līmeņa maestro un solistiem LNSO maina savu skanējumu jau mēģinājumu procesā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.