Dabā
Zaļā dzīvošana

Pokaiņu mežs aicina uz Pavasara saulgriežu svētkiem0

Foto – mammadaba.lv

Šī gada 17.martā plkst.12:00 LVM Pokaiņu mežā notiks Pavasara saulgriežu sagaidīšanas svētki kopā ar folkloras kopu Leimaņi un senlatviešu tradīciju zinātāju Ilonu Līdumu.

Apaļa zemīte, apaļa saulīte, apaļu oliņu ripina;
Izplaukst pumpuri, satek avoti, putneļi balstiņas skandina.
Pokaiņi atmostas, uzzied zemīte, saulstaru vizuļi draiskojas;
Akmeņi sačukstas, pakalni šalkojas, daba un dvēsele satiekas.

Tuvojas pavasaris, kad diena kļūst arvien gaišāka un garāka, bet tumsa pamazām atkāpjas. Saulīte ar saviem stariem arvien vairāk apmīļo kokus, spilgtas gaismas vāli aizvien vairāk nolaižas pār zemi. Dzīvības sulas koku zaros rosina pumpuru veidošanos. Cilvēkos mostas gaišas izjūtas un domas.

Dabas atmodu sveicot, 17.martā plkst.12:00 visi aicināti uz Pavasara saulgriežu un Lielās dienas gaidīšanas svinībām LVM Pokaiņu mežā. Folkloras kopas Leimaņi dziedājumā varēsim izbaudīt jauku svētku noskaņu, iesim rotaļās, ripināsim līdzi paņemtās skaisti krāsotās olas un piedalīsimies olu kaujās.

Tradicionālo Rituāla ugunskuru Zikurātā iedegs latviskās dzīves ziņas kopēja Ilona Līduma. Vienosimies kopīgā meditācijā saulei un gaismai, vairojot mīlestību un mieru. Godināsim saulīti un baudīsim pavasarīgo meža gaisu. Neizpaliks arī šūpošanās, vairojot visa gada ražīgumu ikdienas darbos. Noslēgumā, kā ierasts, svētku cienasts un gardā Pokaiņu meža tēja.

Dalība pasākumā ar LVM Pokaiņu meža ieejas biļetēm.

AS Latvijas valsts meži aicina smelties dzīvības spēku dabā!

LA.lv